Konkurs wiedzowy z języka angielskiego
W czwartek 22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym z języka angielskiego. Pierwsze miejsce już po raz kolejny zajęła Weronika Naróg z klasy II LOp, drugie miejsce przypadło Szymonowi Kucharskiemu z klasy III LOw, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się uczennica klasy III LOp, Monika Hejduk. Nasi laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Pearson. Gratulujemy zwycięzcom, zaś pozostałych uczestników zachęcamy do wytężonej pracy nad pogłębianiem znajomości języka angielskiego.
Konkurs Poezji Rosyjskiej
22.03.2018r. nasza uczennica Paulina Ochnik wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. 30 uczestników, w tym 25 zza wschodniej granicy, Jury konkursu oceniało pod względem rozumienia recytowanego tekstu, poprawności wymowy i intonacji, artyzmu wykonania recytacji oraz pomysłowości interpretacji utworu. Pomimo bardzo dobrego występu naszej koleżanki, czołowe miejsca w konkursie zajęli nasi koledzy z Ukrainy i Białorusi uczący się w szkołach województwa lubelskiego.
Wycieczka do Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków
22 marca uczniowie z kl. I wojskowej wraz z opiekunem p. Marią Kulesza- Pasik odwiedzili Dom Kultury w Woli Gułowskiej. Mieści się tam Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków - jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w kraju. Muzeum poświęcone jest ostatniej bitwie kampanii 1939 roku i dzięki zastosowanym multimediom uczniowie mogli poczuć atmosferę tamtych dni. Następnie wszyscy udali się do izby regionalnej, sali ludowej i myśliwskiej, gdzie mogli podziwiać eksponaty "dawnej wsi", twórczość ludową okolicznych artystów- rzeźbiarzy i trofea myśliwskie.
Nasza reprezenacja w finale ogólnopolskim
Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, iż nasza drużyna w składzie Patrycja Cybul, Paulina Drozd, Małgorzata Kołnacka i Paweł Lendzion wywalczyła miejsce w finale X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych Piła 2018. Zajęliśmy 10 miejsce w Polsce. W eliminacjach wzięło udział ponad 70 drużyn z całego kraju. Jesteśmy jedyną drużyną z woj. lubelskiego, która zakwalifikowała się do finału, w którym weźmie udział 25 drużyn. Walczyliśmy o niego w CSP Legionowo. Finał turnieju odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia w Szkole Policji w Pile.
21 marca - dzień inny niż wszystkie
Pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole inny niż na co dzień. Mecz siatkówki nauczyciele-uczniowie, siłowanie na rękę, emocjonujące przeciąganie liny i inne atrakcje czekały na uczniów tego dnia.
Egzamin z kickboxingu
- Szczegóły
- Artur Wierzchowski
W dniu 20 marca 2018 odbył się egzamin w KICKBOXINGU. Egzaminator Artur Wierzchowski, III dan w kickboxingu, był zadowolony z poziomu zaprezentowanego przez zdających. Wszyscy zdali pomyślnie egzamin.
Dzień otwarty w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 17 marca 2018 roku Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) zorganizowała Dzień Otwarty. Każda chętna osoba mogła odwiedzić mury tej prestiżowej uczelni. Z tej okazji skorzystali również wszyscy chętni kadeci z naszej szkoły.
Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą i wychowującą strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.
SGSP jest uczelnią dwuwydziałową. Na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego można studiować dwa kierunki: „Inżynieria bezpieczeństwa” i „Bezpieczeństwo wewnętrzne”. Natomiast na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego studenci podnoszą swoje kwalifikacje na kierunku „Inżynieria Bezpieczeństwa”. To kierunek ściśle powiązany z pożarnictwem. Właśnie na nim kształcą się strażacy-podchorążowie, którzy w przyszłości pragną zostać oficerami Państwowej Straży Pożarnej.
Podczas pobytu w szkole nasi kadeci zwiedzali pracownie dydaktyczne oraz stoiska wystawowe. Na sali gimnastycznej uczniowie mieli okazję obejrzeć jak należy w prawidłowy sposób pokonać tor sprawnościowy, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do SGSP. Dzień Otwarty zakończyły pokazy działań ratowniczych prowadzonych przez strażaków podchorążych, pełniących służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.
Targi Edukacji i Pracy
W piątek 16 marca po raz siódmy w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Jest to coroczna inicjatywa organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie i tę szkołę. Targi to miejsce i czas, gdzie swoje oferty przedstawiają pracodawcy oraz szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe. Tego dnia z ofertą szkół powiatu łukowskiego mogą zapoznać się uczniowie szkół gimnazjalnych.
Swoje stanowisko w czasie targów miała również nasza szkoła. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili kierunki kształcenia w roku szkolnym 2018/2019. W nowym roku szkolnym uczniowie mogą zdobywać wiedzę w klasach mundurowych: policyjnej, pożarniczej i wojskowej, oraz w liceum o profilu ogólnym. Trzyletni okres kształcenia w naszej szkole jest przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych. Dla osób pełnoletnich oferujemy zaoczną naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych, oraz w Szkole Policealnej w zawodzie technik rachunkowości. Rolnicy mogą zdobywać umiejętności w organizowanych w naszej szkole kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodach rolnik i technik rolnik.