Spotkanie z pracownikami siedleckiej uczelni
23 lutego podczas godziny wychowawczej uczniowie klas II i III spotkali się pracownikami Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przyszli absolwenci zapoznali się ze strukturą wydziału, rodzajami studiów oraz kierunkami, jaki mogą studiować na tej uczelni po uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Nasi uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań dotyczących rekrutacji, form wsparcia studentów czy możliwości rozwijania swoich zainteresowań w kołach studenckich.
Finał piłki siatkowej chłopców.
21 lutego w Łukowie odbył się Finał Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców, w którym to nasza reprezentacja zajęła IV miejsce. Jest to duży sukces naszych siatkarzy, w większości uczniów klas pierwszych. Już w pierwszym roku nauki w naszej szkole awansowali ze swojej grupy i zagrali w finale w ramach Licealiady 2017/18. Skład drużyny: Bartek Domański, Sebastian Kalenik, Jakub Wierzchowski, Patryk Skolimowski, Hubert Pogonowski, Krystian Kot, Adrian Piszcz i Przemysław Rygielski. Gratulujemy i liczymy na sukcesy w kolejnych latach.
Lekcja o ceremoniale policyjnym
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 21 lutego 2018 roku zajęcia w naszej szkole poprowadził podinsp. Andrzej Dudzik - ekspert z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Tematem lekcji był ceremoniał policyjny. Kadeci klas policyjnych mogli dowiedzieć się, jakie zasady zachowania obowiązują umundurowanego funkcjonariusza podczas pobytu w jednostce Policji oraz na różnego rodzaju uroczystościach państwowych i kościelnych. Nasz gość zwrócił również uwagę na fakt, iż noszenie munduru zobowiązuje. Oprócz zachowania ważny jest wygląd zewnętrzny umundurowanego policjanta. Młody człowiek, który wiąże swoją przyszłość z taką formacją jak Policja, nie powinien między innymi robić tatuaży w widocznych miejscach. Dyskwalifikują one przyszłego kandydata do służby.
Szkolny konskurs języka angielskiego
22 marca 2018r. odbędzie się VIII Szkolny Konkurs Wiedzy Z Języka Angielskiego. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w potyczkach. Przywidziane są atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów dotyczących konkursu u naszych Pań anglistek, oraz w regulaminie.
Gratulacje dla naszych kadetów
14 lutego nasi kadeci otrzymali akty mianowania na kolejne stopnie awansu. Byliśmy świadkami uroczystego wydarzenia, na które przybyło wiele osób. Dziękujemy serdecznie Państwu za przybycie. Z tej także okazji do szkoły wpłynęły listy gratulacyjne od m.in. Ministra Obrony Narodowej – Pana Mariusza Błaszczaka, oraz Posła na Sejm RP – Pana Krzysztofa Głuchowskiego.
Awanse w klasach mundurowych
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 14 lutego 2018 roku kadeci klas mundurowych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zostali mianowani na kolejne stopnie służbowe.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie: Hubert Sęk (sztandarowy) oraz Karolina Chęcińska i Ewelina Lewandowska. Następnie prowadzący uroczystość kadet Arkadiusz Goławski z klasy trzeciej o profilu policyjnym złożył meldunek Pani Dyrektor o gotowości szkoły do uroczystości. Po odśpiewaniu wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego wyróżniający się w nauce i zachowaniu uczniowie otrzymali awanse na kolejne stopnie służbowe.
Dzień zakochanych w internacie
Z okazji dnia św. Walentego 14 lutego 2018 r. wychowankowie internatu Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym uczestniczyli w imprezie walentynkowej zorganizowanej przez wychowawców: panią E. Witkowską oraz pana M. Kardasa. Wbrew pozorom nie był to łatwy i wolny od wysiłku intelektualnego wieczór. Na początek przeprowadzony został konkurs plastyczny na plakat o tematyce związanej z dniem zakochanych, następnie test „wiedzy walentynkowej”. Zmaganiom towarzyszył dobry nastrój, ciepła, przyjazna i sprzyjająca integracji atmosfera. Uczestnicy wykazali się dużym poczuciem humoru oraz cierpliwością, albowiem niezbędna okazała się dogrywka. Największy aplauz i radość wśród zgromadzonej młodzieży wzbudziła jednak „Randka w ciemno” zorganizowana na wzór dawnego programu telewizyjnego, w którym kobieta zadając pytania wybierała mężczyznę lub mężczyzna kobietę spośród trzech niewidocznych kandydatów lub kandydatek. Wybrane zostały dwie pary, które jako nagrodę otrzymały bony do realizacji w miejscowej pizzerii, natomiast zwycięzcy konkursów otrzymali okolicznościowe słodkie nagrody. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz zaangażowanie i tradycyjnie zapraszamy na kolejne Walentynki za rok.
Łukowski turniej siatkówki.
14 lutego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora, w którym udział wzięła nasza reprezentacja siatkarek. Dziewczęta pojechały na zawody w bardzo okrojonym składzie, w sześć osób. Zaprezentowały się dobrze. Ostatecznie zajęły V miejsce. Udział w turnieju był elementem przygotowań do zmagań w powiecie w ramach Licealiady 2017/18, które odbędą się u nas w SP w Radoryżu Smolanym 23 lutego. Skład reprezentacji dziewcząt: Filipek Kamila, Izdebska Izabela, Mląkowska Anita, Latuszek Karolina, Ładna Kinga.