"Szkoła Innowacji" po raz piąty
Delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły 19 kwietnia 2018 roku uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia certyfikatów „Szkoła Innowacji” w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy mogły uzyskać tytuły Lidera Innowacji w następujących w kategoriach: „Szkoła – Lider Innowacji”, „Innowacyjna Inicjatywa”, „Dyrektor – Lider Innowacji, „Nauczyciel – Lider Innowacji”, „Innowacyjna Biblioteka”, „Uczeń – Lider Innowacji”.
Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii "Innowacyjna Biblioteka", a po raz piąty certyfikat: "Szkoła Innowacji".
Lekcja o Funduszach Europejskich - Przedsiębiorczość II
W dniu 17 kwietnia 2018 r. w czasie 45-minutowej lekcji, w ramach podstaw przedsiębiorczości, młodzieży klas pierwszych została przybliżona wiedza o tym, jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs – trzej uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania, otrzymali nagrody, natomiast dla wszystkich uczniów przewidziano upominki.
Akcja skierowana była do uczniów szkół z pięciu województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego). Na specjalnie zorganizowanej lekcjach, o niestandardowej formule, uczniowie mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych.
Lekcja o pracy policjanta.
17 kwietnia 2018 r. po raz kolejny gościliśmy pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Podinsp. Andrzej Dudzik przekazywał informacje z obszaru struktury organizacyjnej, organizacji kierowania, funkcji i zadań poszczególnych komórek policji. Funkcjonariusz dzielił się doświadczeniem, dawał cenne wskazówki tym, którzy realizują innowację "Edukacja o Policji" i swą przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi.
Wierzymy, że dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z doświadczeniem profesjonalistów wykształcimy przyszłych policjantów.
Leksykalno- Gramatyczny Konkurs Języka rosyjskiego
16 kwietnia 2018 roku według wieloletniej tradycji szkoły odbył się Leksykalno- Gramatyczny Konkurs Języka rosyjskiego, w którym wzięło udział 15 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem rosyjskim, tradycją i kulturą Rosji. Wyniki konkursu były następujące: I miejsce- Ilona Kryczka klasa III p, II miejsce- Anita Mląkowska klasa III p, III miejsce Weronika Uścińska klasa II w.
Konkurs biblijny 2018
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs biblijny. Tym razem naszą lekturą była Ewangelia według Św. Marka. Pod względem historycznym dzieło św. Marka jest najstarszą spośród 4 Ewangelii kanonicznych. Autor tej nowotestamentalnej księgi koncentruje się w niej na przedstawieniu publicznej działalności Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego, od Jego chrztu w Jordanie, aż po ostatnie wydarzenia w Jerozolimie. Św. Marek przekazuje nam bardzo rozbudowany opis Męki i Śmierci Jezusa.
W tym tygodniu, który w Kościele w Polsce jest przeżywany jako Tydzień Biblijny, poznaliśmy laureatów szkolnego konkursu.
Zdecydowaną zwyciężczynią została Weronika Naróg z II klasy policyjnej. Drugie miejsce zajęła Karolina Chęcińska z III klasy policyjnej, a trzecie miejsce Patrycja Krasuska również z III klasy policyjnej.
Siedleckie „Spotkania z filozofią"
W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, dnia 14 kwietnia 2018r. uczennice z klasy I LOw i II LOp wzięły udział w wykładzie z cyklu "Spotkania z filozofią".
Celem tej inicjatywy jest zapoznanie uczestników wykładu z podstawowymi ideami i zagadnieniami filozoficznymi. Spotkanie prowadziła przewodnicząca siedleckiego oddziału PTF dr Ewa Zgolińska, która omówiła życiorys i filozofię Fryderyka Nietzschego. Władysław Tatarkiewicz pisał o nim: „W dwudziestoletnim okresie swojej twórczości napisał dwa wielkie dzieła, były to jego pierwsze prace. Pozostałe książki jego autorstwa to zbiory aforyzmów, co doskonale odzwierciedlało naturę jego umysłu – był mistrzem w tworzeniu krótkich myśli, lecz nie potrafił ich połączyć w jeden wielki system filozoficzny”.
Wykład zachęcił do refleksji nad sobą i otaczającym światem, dlatego spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.
Turniej „Złotopole 2018”
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w miejscowości Lipno odbył się Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza "Złotopole 2018". Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Sandra Wajszczuk, Aleksy Konopka i Adam Siwak. Zajęliśmy wysokie VIII miejsce, wyprzedzając 14 innych zespołów.
Podczas turnieju rozegrano 7 konkurencji, a wśród nich bieg na orientację na dystansie prawie 10 km, rozwinięcie gaśnicze, test wiedzy, strzelanie z kbk AK i pistoletu sportowego, zadanie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, bieg nocny Armagedon oraz rozgrywane o wschodzie słońca "Wzgórze rozdartych serc".
Ogółem w turnieju wzięło udział 22 drużyny, reprezentujące klasy mundurowe z różnych stron Polski. Nasz zespół walczył bardzo dzielnie. Za postawę godną kadeta klasy mundurowej należą im się wyrazy uznania. To był jeden z najbardziej wyczerpujących konkursów klas mundurowych. Zdjęcia na naszym profilu facebook.
Przygotowania na strzelnicy
W ramach bezpośrednich przygotowań do X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych "Piła 2018", nasza reprezentacja odbyła trening strzelecki na szkolnej strzelnicy. Biorąc pod uwagę, że konkurencja strzelania będzie rozgrywana z wykorzystaniem sprzętu organizatora, trenowaliśmy z wykorzystaniem zestawu kilku karabinków o podobnych parametrach. Na zdjęciu, nasz czołowy strzelec, Paulina Drozd z klasy 1 policyjnej. Wyniki są obiecujące. A biorąc pod uwagę zawziętość w treningu, czekamy z nadzieją na rozstrzygnięcie zawodów.