Spotkanie z naszym absolwentem
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja. Prowadził ją szer. Rafał Piekarski, który jeszcze do kwietnia bieżącego roku był uczniem naszej szkoły. Obecnie odbywa on służbę przygotowawczą w jednostce wojskowej w Dęblinie. W zajęciach uczestniczyła trzecia klasa o profilu wojskowym. Tematem zajęć była służba przygotowawcza, która stanowi przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Nasi kadeci mieli okazję usłyszeć od swojego rówieśnika jak przebiega proces naboru do służby przygotowawczej, jakie warunki należy spełnic by ją odbyć oraz co czeka młodego czlowieka podczas takiej służby. Nasz gość stwierdził, że był to dobry wybór z jego strony i zamierza związać swoje dalsze losy z mundurem żołnierza. Trzymamy kciuki!
"Śladami Piłsudskiego "- wycieczka do Warszawy
Ekologiczna wycieczka
Dnia 06.11.2018r klasa II LOw w ramach edukacji ekologicznej odwiedziła założony 01 maja 1990 roku Poleski Park Narodowy, którego symbolem jest żuraw. Obszar parku obejmują liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe stanowiące rezerwat ochrony UNESCO. Zachowane w tym rejonie ekosystemy bagienne to obszary, które rozwijały się bez ingerencji człowieka od czasów ustąpienia ostatniego zlodowacenia.
Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od odwiedzin w Muzeum PPN w Urszulinie, gdzie największe zainteresowanie wszystkich wzbudziła hodowla żółwia błotnego. Potem, pod okiem przewodnika, wędrując ścieżką przyrodniczą „Dąb Dominik”, podziwiali naturalne kompleksy leśne z bogactwem fauny i flory, namiastkę tundry lub lasotundry, wysuniętą najdalej na południowy zachód w Europie. Poleski Park Narodowy to obszar występowania chronionych gatunków ptactwa, ssaków i roślin, z których wiele znalazło się w Polskiej czerwonej księdze roślin.
Zwiedzanie PPN było dla młodzieży ciekawą lekcją ekologii i szacunku dla rodzimej przyrody.
Niepodległą mamy we krwi

Wizyta pierwszej klasy wojskowej w CSIL w Dęblinie
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 31 października pierwsza klasa o profilu wojskowym odwiedziła Centrum Szkolenia Inżynieryjno Lotniczego w Dęblinie. Uczniowie mieli okazję poznać historię Centrum oraz zadania, jakie realizuje ta jednostka. Za kadetami również pierwsze zajęcia na Śnieżniku, służącym między innymi do nauki strzelania. Na zakończenie pobytu uczniowie wysłuchali wykładu o statkach powietrznych używanych w polskim lotnictwie wojskowym. Można rówież było obejrzeć je z bliska, a nawet usiąść za sterami wybranych samolotów lub śmigłowców.
Kadeci klas mundurowych na grobach poległych żołnierzy
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
Dzień Wszystkch Świętych to wyjątkowy czas w naszej tradycji narodowej. Wracamy wtedy myślami do przeszłości, przywołujemy sylwetki tych, którzy odeszli. Dla kadetów klas mundurowych szczególnie ważne pozostają mogiły poległych żołnierzy, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Radoryżu Kościelnym. Uczniowie porzadkują je, składają kwiaty oraz zapalają znicze. To ważna i cenna lekcja patriotyzmu, okazanie szacunku tym, którzy oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka. Kwiaty oraz znicze znalazły sie również na grobie rodziny Potworowskich, spokrewnionych z patronem naszej szkoły.
Wizyta zespółu rekrutacyjnego Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białej Podlaskiej
- Szczegóły
- Andrzej Panasz

Wojskowy Dzień Szkoleniowy w szkole
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 25 października 2018 roku w naszej szkole odbył się Wojskowy Dzień Szkoleniowy. Zajęcia dla drugiej klasy o profilu wojskowym prowadzili żołnierze z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej, którzy wspomagają proces edukacyjny uczniów, uczestniczących w pilotażowym programie MON dla certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Pakiet zajeć szkoleniowych obejmował musztrę indywidualną i zespołową, ochronę przed bronią masowego rażenia oraz indywidualne wyposażenie żołnierza. Wojskowe Dni Szkoleniowe, które są prowadzone przez żołnierzy co najmniej raz w miesiącu to okazja to poznania specyfiki służby w wojsku oraz nabycia umiejętności, które pozwolą po zakończeniu nauki w szkole na odbycie skróconej siedmiotygodniowej służby przygotowawczej. Mogą ją odbyć wyłącznie uczniowie klas objętych programem pilotażowym MON, a nasza szkoła takie klasy posiada. Ponadto absokwenci mają pierwszeństwo przy przyjęciu do zawodowej lub terytorialnej służby wojskowej.