Odbiór świadectw dla absolwentów szkoły
Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobiegniem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, oraz zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,
informujemy że:
świadectwa ukończenia szkoły będą wydawane indywidualnie TYLKO po wcześniejszym telefonicznym kontakcie w celu umówienia godziny odbioru.
Sugerujemy odbiór świadectwa ukończenia szkoły w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9,00-16,00 także poprzedzone kontaktem telefonicznym w celu umówienia godziny odbioru.
PRZY ODIORZE ŚWIADECTW PROSIMY O PRZESTRZEGANIE USTALONYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA
Wręczenie odznak "Wzorowy Kadet Klasy Mundurowej"
Po raz kolejny w naszej szkole kadeci klas mundurowych otrzymali z rąk Pani dyrektor Marzeny Kamińskiej odznaki „Wzorowy Kadet Klasy Mundurowej”.
Akty nadania odznaki wręczyli przedstawiciele władz samorządowych, Wojska Polskiego, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej podczas uroczystości, która odbyła się 26 lutego 2020r. Wydarzenie to zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, a wśród nich: p. Sławomir Skwarek - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, p. Dariusz Szustek – Starosta Łukowski, p. Marzanna Kondratowicz – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Janusz Kozioł – Wicestarosta Łukowski, p. Włodzimierz Wolski - Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego, p. Wojciech Czerniec – Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego, p. Jerzy Siwiec– Sekretarz Powiatu Łukowskiego, p. Monika Wodyk -Netczuk – Skarbnik Powiatu Łukowskiego, p. Marzenna Gałach – Zastępca Dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, mjr Andrzej Muda reprezentujący Dowódcę 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, st. bryg. Tomasz Majewski – Komendant Powiatowy PSP w Łukowie, mł. insp. Marek Lubański - I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie, p. Krzysztof Warda – Wójt Gminy Krzywda, a także ks. Kanonik Mieczysław Milczarczyk- proboszcz parafii w Radoryżu Kościelnym; Ewa Dzadz – przewodnicząca Rady Rodziców. Zaproszeni na uroczystość zostali również rodzice wyróżnionych kadetów.
Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego, następnie Martyna Lazurek - kadet klasy trzeciej wojskowej, złożyła meldunek Pani Dyrektor o gotowości kadetów do uroczystości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu, otrzymali zasłużone odznaki. Tego zaszczytu dostąpiło w tym roku szkolnym 19 uczniów: złotą odznakę otrzymało 5 kadetów, srebrną 2 kadetów, brązową 12 kadetów.
Aby zdobyć brązową, srebrną lub złotą odznakę „Wzorowy Kadet Klasy Mundurowej uczeń musi osiągnąć wysoką średnią w nauce oraz legitymować się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem w szkole. Odznaki wręczane są po każdym semestrze, pierwsza ma kolor brązowy i jest przyznawana za uzyskanie średniej z ocen minimum 4.0 i zachowanie co najmniej bardzo dobre. By zdobyć srebrną trzeba mieć już odznakę brązową oraz średnią z ocen minimum 4,25 i zachowanie wzorowe, a złota jest przyznawana kadetowi, który ma odznakę srebrną oraz osiągnął średnią z ocen minimum 4,5 oraz wzorowe zachowanie. Rodzice odznaczonych uczniów otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej grupa kadetów zaprezentowała swoje umiejętności w pokazie samoobrony, który został przygotowany przez p. Włodzimierza Sułkowskiego, przypominając zebranym, że w naszej szkole wręczane także są odznaki „Sprawny Kadet Klasy Mundurowej”. Ostatnim punktem uroczystości było wspólne zdjęcie nagrodzonych kadetów z Dyrekcją, zaproszonymi gośćmi i rodzicami.
Uczniom i ich rodzicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy zdobytych odznak i życzymy dalszych sukcesów.
Wizyta studentów uczelni wojskowych.
25 lutego 2020r. kadetów naszych klas wojskowych odwiedzili studenci wojskowych uczelni- Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Opowiedzieli o tym, jak przebiega proces rekrutacji na studia wojskowe, jakie przedmioty są najbardziej punktowane w procesie naboru, jak wyglądają testy sprawnościowe, studencki dzień od rana no nocy oraz na jakie gratyfikacje finansowe mogą liczyć będąc już pełnoprawnymi studentami. Była to wizyta, która, mamy nadzeję, sprawi, że nasi kadeci przejdą pomyślnie postępowanie rekrutacyjne i przywdzieją mundur podchorążego.
Szkolenie z musztry w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego
20 lutego klasa I wojskowa uczestniczyła w szkoleniu z musztry i ceremoniału wojskowego w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w Warszawie. Zajęcia z musztry indywidualnej, szkolenie pocztu sztandarowego, nauka składania wieńców i wiązanek pod czujnym okiem instruktorów z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego są cyklicznymi zajęciami organizowanymi dla kadetów klas wojskowych naszej szkoły. Swoje umiejętności kadeci mogą pokazać w czasie uroczystości szkolnych oraz podczas oficjalnych obchodów świąt państwowych organizowanych w Łukowie.
CZYTAM, OGLĄDAM, POLECAM!
Z okazji Walentynek członkowie szkolnej grupy „Czytam, oglądam, polecam!” przeprowadzili akcję promującą czytelnictwo pod hasłem „ Randka z …… książką; zakochaj się w czytaniu!” Każdy uczestnik mógł wylosować ciekawą lekturę spoza obowiązującego kanonu. W czytelniczej zabawie wzięli udział: Dyrekcja, nauczyciele, administracja i uczniowie. Więcej informacji oraz zdjęcia na szkolnej stronie fb – zapraszamy!
WALENTYNKI W BIBLIOTECE
Pączki, pączuszki, pączunie....
Dnia 11.02.2020r. dziewczęta sprawdzały swoje umiejętności kulinarne przed tłustym czwartkiem i smażyły pączki, oponki i pączunie. W naszym internacie pamiętamy o zachowaniu tradycji. Zgodnie z założeniami zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w kuchni oraz technologią wyrobu ciasta drożdżowego. Prace wychowanków nadzorowali wychowawcy. Frajdą dla wychowanków było wałkowanie ciasta i wykrawanie kształtów oponek i pączuszków. Efektem ich działań były pięknie wyglądające i smaczne wyroby. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wykazali się dużą cierpliwością, gdyż przygotowanie ciasta drożdżowego, formowanie pączków, a następnie ich smażenie zajmuje dużo czasu. Po zakończeniu prac kucharskich i porządkowych, wychowankowie z apetytem zjedli przygotowane słodkości.
Honorowe krwiodawstwo
Honorowe krwiodawstwo w naszej szkole ma się coraz lepiej. Tym razem Oddział w Łukowie odwiedziło aż 19 uczniów. Czternastu z nich oddało honorowo krew, w tym kilkoro po raz pierwszy. Natomiast są już i tacy, którzy oddali krew po raz trzeci, a przecież niedawno rozpoczęli dorosłe życie. Krew to jeden z najcenniejszych darów, jaki może człowiek podarować drugiemu człowiekowi. Bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni???