ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

awanse w klasach mundurowychW dniu 14 lutego 2018 roku kadeci klas mundurowych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zostali mianowani na kolejne stopnie służbowe.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie: Hubert Sęk (sztandarowy) oraz Karolina Chęcińska i Ewelina Lewandowska. Następnie prowadzący uroczystość kadet Arkadiusz Goławski z klasy trzeciej o profilu policyjnym złożył meldunek Pani Dyrektor o gotowości szkoły do uroczystości. Po odśpiewaniu wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego wyróżniający się w nauce i zachowaniu uczniowie otrzymali awanse na kolejne stopnie służbowe.

Łącznie zaszczytu tego dostąpiło 42 osoby. Na stopień nadkadeta awansowano 7 uczniów, stopień starszego kadeta otrzymała jedna uczennica, natomiast akt mianowania na stopień kadeta odebrało 34 uczniów.

Akty mianowania wręczyła Dyrektor Szkoły Marianna Brzozowska-Skwarek w asyście Posła na Sejm RP Krzysztofa Głuchowskiego, Dowódcy CSiL w Dęblinie płk. Waldemara Wiśniewskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie st. bryg. Tomasza Majewskiego, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie mł. insp. Mariusza Woźniaka,  kpt. Roberta Kęski z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie oraz przedstawicieli władz samorządowych: Janusza Kozioła – Starosty Łukowskiego i Jerzego Kędry – Wójta Gminy Krzywda.

Zgodnie z funkcjonującym w szkole Regulaminem klas mundurowych uczeń może awansować cztery razy. Stopień młodszego kadeta otrzymuje po złożeniu ślubowania, a następnie po każdym semestrze może być kolejno awansowany na stopień kadeta, starszego kadeta, nadkadeta i superkadeta. O tym czy i kiedy uczeń otrzymuje awans decydują jego wyniki w nauce i zachowanie. Każda „belka” na pagonach kadetów to  powód do dumy dla nich i ich rodziców.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody dla najlepszych uczniów, realizujących poszczególne innowacje pedagogiczne. Nagrodę dla superkadeta Patrycji Osiak z klasy trzeciej o profilu policyjnym wręczył Pan Komendant Mariusz Woźniak, nagrodę dla nadkadeta Sandry Wajszczuk z  klasy drugiej o profilu wojskowym wręczył Pan Komendant Waldemar Wiśniewski, a starszy kadet Damian Sidor z klasy drugiej o profilu pożarniczym otrzymał nagrodę z rąk Pana Komendanta Tomasza Majewskiego.

Po raz pierwszy w naszej szkole gościł przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie asp. szt. Waldemar Dziedzic, który jest koordynatorem klas mundurowych o profilu policyjnym w województwie lubelskim. Uroczystościom szkolnym przyglądali się również Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Brzozowski, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego Krzysztof Konstanty oraz inni nie wymienieni z nazwiska i funkcji goście. Bardzo nas cieszy, iż wśród nich byli także rodzice, dumni ze swoich pociech, które odbierały upragnione awanse.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1