Rejonowe zawody lekkoatletyczne
23 września na obiektach AZS AWF w Białej Podlaskiej odbyły się zawody Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu rejonowym. Przystąpili do nich uczniowie, którzy zapewnili sobie w nich udział swoimi dobrymi wynikami na szczeblu powiatowym. Nasza uczennica Karolina Latuszek w konkurencji rzut oszczepem rzuciła 24,60m tym samym zapewniając sobie udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
Wyniki naszych pozostałych reprezentantów:
Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt w składzie: Dagmara Kruk, Andżelika Osial, Aleksandra Wierzchowska, Patrycja Osiak - czas 59,81 sek.
Sztafeta 4 x 100 m chłopców w składzie: Sebastian Nowacki, Arkadiusz Goławski, Piotr Jeziorek, Bartosz Nowacki - czas 48,80 sek.
Bieg na dystansie 800 m : Katarzyna Witkowska - czas 2,53 min.
Bieg na dystansie 100 m : Dagmara Kruk - czas 15,29 sek.
Skok w dal: Aleksandra Wierzchowska - odległość 4,24 m.
Składamy gratulacje i podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach. Karolinie Latuszek szczególnie gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.
Powiatowe zawody lekkoatletyczne
20 września w Hucie Dąbrowie odbyły się zawody Powiatowej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Nasza reprezentacja przystąpiła do wszystkich konkurencji lekkoatletycznych zajmując wysokie miejsca. W tym roku przeprowadzono klasyfikację indywidualną, osoby zajmujące pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się 23 września na stadionie AZS AWF w Białej Podlaskiej. Wyniki naszych najlepszych reprezentantów:
Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt w składzie: Dagmara Kruk, Andżelika Osial, Aleksandra Wierzchowska, Patrycja Osiak - czas 62,29 sek.
Sztafeta 4 x 100 m chłopców w składzie: Sebastian Nowacki, Arkadiusz Goławski, Górka Daniel, Nowak Bartosz - czas 50,80 sek.
Bieg na dystansie 800 m : Katarzyna Witkowska - czas 3,02 min.
Bieg na dystansie 100 m : Dagmara Kruk - czas 15,01 sek.
Skok w dal: Aleksandra Wierzchowska - odległość 4,30 m.
Rzut oszczepem: Karolina Latuszek - odległość 23 m.
Składamy gratulacje i podziękowania dla zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach. Życzymy powodzenia w zawodach na szczeblu rejonowym w Białej Podlaskiej.
Rocznica sowieckiej agresji
17 września na cmentarzu w Łukowie odbyła się uroczystość religijno- patriotyczna. Zgromadzeni uczcili pamięć ofiar poległych w wyniku niespodziewanego ataku Armii Czerwonej na Polskę 17 września 1939. W trakcie uroczystości wspomniano również ofiary radzieckiego mordu z Katynia, Miednoje i Charkowa z 1940 roku. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Sejmu i Senatu, władze samorządowe, harcerze oraz poczty sztandarowe, m.in. naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Rocha. Na zakończenie nasi uczniowie złożyli symboliczną biało - czerwoną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pod Krzyżem Katyńskim.
Zajęcia przeciwpożarowe
W dniu 14 września po raz pierwszy w nowym roku szkolnym w naszej szkole gościli strażacy. Zajęcia dla klas realizujących innowację o profilu pożarniczym prowadził kpt. Sylwester Goławski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, którego wspomagali strażacy ochotnicy z OSP w Krzywdzie.
Podczas zajęć uczniowie szkoły mieli okazję poznać pojazdy służbowe oraz sprzęt specjalistyczny, którego w swojej trudnej i odpowiedzialnej służbie używają strażacy. Można było nauczyć się prawidłowo rozwijać i zwijać wąż strażacki, nałożyć różnego rodzaju ubrania ochronne, a nawet przebiec w pełnym ekwipunku strażackim z założoną maską tlenową. To pierwsze, z serii zajęć, spotkanie uczniów z profesjonalistami, niosącymi na co dzień pomoc podczas pożaru, wypadku, powodzi, a nawet podczas przenoszenia gniazda os czy szerszeni. Strażak to służba dająca wiele satysfakcji i ciesząca się bardzo dużym zaufaniem społecznym wśród ludzi. Dzięki prowadzonej w szkole innowacji uczniowie mogą poznać bliżej ten zawód, poznać sprzęt, którym dysponują strażacy oraz porozmawiać zarówno z zawodowymi strażakami jak i strażakami ochotnikami. Takie zajęcia na pewno pomogą młodym ludziom w prawidłowym wyborze swojej dalszej drogi życiowej.
Czytamy "Quo Vadis"
3 września w całej Polsce czytano powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. W Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia noblisty, fragmenty powieści czytali zaproszeni goście m.in. Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Tadeusz Deszkiewicz, wicemarszałek Senatu – Maria Koc, poseł na Sejm – Krzysztof Głuchowski, samorządowcy oraz uczniowie. Fragmenty „Quo Vadis” przeczytał gość specjalny, aktor Wojciech Malajkat. Czytaniu w Woli Okrzejskiej towarzyszyły pokazy Stowarzyszenia Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma”. Do ogólnopolskiej akcji czynnie włączyli się także uczniowie naszej szkoły. 2 września dzieło noblisty wspólnie czytaliśmy na lekcjach języka polskiego. W spotkaniu w Woli Okrzejskiej fragment powieści przeczytał Albert Lemieszek.
"Żagań 2016"
W dniach 03-08 października na obiektach szkoleniowych 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu odbędzie się III Centralny Zlot Klas Mundurowych “ŻAGAŃ 2016″. W zawodach wystąpią uczniowie klas wojskowych naszej szkoły. Uczniowie wezmą udział w licznych konkurencjach m.in. marszobieg zespołowy, rzut granatem na odległość, strzelanie z broni długiej, strzelanie z broni krótkiej, pływanie. Przedstawiciele szkół wezmą udział także w części kulturalno – oświatowej, która składa się z dwóch konkursów: autoprezentacji i konkursu musztry i piosenki marszowej. Obok uczniów w turnieju rywalizować będą także nauczyciele. Reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia i liczymy na wysokie lokaty.
Nowy rok szkolny
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości udział wzięli dotychczasowi oraz nowi uczniowie szkoły, ich rodzice, grono pedagogiczne, zaproszeni goście. Zebranych, w serdecznych słowach, powitała Pani dyrektor Marianna Brzozowska-Skwarek. Pani Dyrektor szczególnie powitała uczniów klas pierwszych, przedstawiając zalety nauki w naszej szkole, wierząc, że nauka w naszych klasach mundurowych otworzy im drogę do dalszego kształcenia i kariery w służbach mundurowych. Razem z Lubelskim Kuratorem Oświaty, panią Teresą Misiuk, składamy wam, drodzy uczniowie życzenia osiągnięć i sukcesów w nauce. Bądźcie ambitni w zdobywaniu wiedzy, odpowiedzialni w dokonywaniu wyborów oraz niestrudzeni w urzeczywistnianiu marzeń.
Narodowe Czytanie "Quo Vadis"
3 września 2016 roku odbędzie się 5 edycja Narodowego Czytania. Lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku jest powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Miejscem organizacji Narodowego Czytania w naszym regionie jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym wezmą udział w Narodowym Czytaniu "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza w miejscu urodzenia Noblisty. Akcja ta będzie poprzedzona wspólnym czytaniem powieści w dniu 2 września zarówno na lekcjach języka polskiego jak i godzinie wychowawczej.