Pożegnanie Komendanta Łukowskiej Policji
20 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się oficjalna odprawa, podczas której inspektor Ryszard Szklarz – Komendant Powiatowy Policji pożegnał się ze służbą przychodząc na emeryturę. Na uroczystość przybył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji funkcjonujących na terenie naszego powiatu, policjanci i pracownicy cywilni łukowskiej komendy. Komendanta żegnali także kadeci klas policyjnych naszej szkoły. Podczas uroczystej odprawy nie zabrakło podziękowań za pracę, gratulacji, kwiatów i życzeń realizacji tych planów i marzeń, na które do tej pory nie było czasu. Z naszej strony składamy panu inspektorowi serdeczne podziękowania za owocną współpracę w zakresie funkcjonowania naszych klas mundurowych i życzymy wszelkiej pomyślności w nowym etapie życia.
Szkolny Przegląd Musztry
W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Każda z klas wystawiła dwunastoosobową drużynę, którą dowodził jeden z wybranych przez nich kadetów. Zmagania uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie: Marianna Brzozowska - Skwarek - dyrektor ZS w Radoryżu Smolanym, st. bryg. Tomasz Majewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, mjr Marek Przedpełski - Szef Sekcji Wychowawczej Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, mjr Marcin Sitarski - Kierownik Cyklu Taktycznego CSIL w Dęblinie, podinsp. Andrzej Dudzik – ekspert Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.
Dzień Patrona szkoły.
Tradycją szkolną jest że na początku kwietnia obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły. W tym roku 7 kwietnia uroczyście świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Władysława Tatarkiewicza. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Uczniowie, pod opieką Pani Marii Kuleszy- Pasik i Elżbiety Mostowskiej przypomnieli życiorys i fakty z życia patrona, a strofami poezji wyrazili podziękowanie wybitnemu filozofowi, wielkiemu myślicielowi, autorowi ponadczasowych dzieł. Przedstawili również pokaz multimedialny z wydarzeń życia Władysława Tatarkiewicza.
Pokaz umiejętności kickboxingu.
W ramach trwającej promocji 6 kwietnia nasza młodzież uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Miastkowie Kościelnym. Zapoznała w tym czasie uczniów tego Gimnazjum z ofertą edukacyjną naszej szkoły, prezentując umiejętności z zakresu samoobrony i kickboxing-u nabyte podczas zajęć kierunkowych realizowanych w klasach mundurowych.
Nasi kadeci w finale Turnieju Klas Mundurowych
Nasi kadeci Arkadiusz Goławski i Dawid Burczaniuk zajęli wysokie 11 miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju dla Klas Mundurowych. W dniach 5-7 kwietnia 2017 roku na terenie gm. Krzeszowice, powiat krakowski odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju dla Klas Mundurowych, organizowanego przez stowarzyszenie EDUGRUPA pl. Stawką była tarcza dla najlepszej szkoły mundurowej w Polsce oraz indeksy dla uczniów na bezpłatne studia, na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Podczas wcześniejszych eliminacji, w których uczestniczyło prawie 180 szkół o profilu mundurowym z całej Polski zostało wyłonionych 60 dwuosobowych drużyn, które 5 kwietnia rozpoczęły zmagania o tarczę najlepszej szkoły mundurowej w Polsce. Naszą szkołę, która brała pierwszy raz udział w turnieju reprezentowali uczniowie klas drugich Arkadiusz Goławski i Dawid Burczaniuk.
Czytaj więcej: Nasi kadeci w finale Turnieju Klas Mundurowych
Wizyta w Sejmie RP
5 kwietnia 2017 roku uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym na zaproszenie Pana Posła Krzysztofa Głuchowskiego odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich było powitanie podczas obrad sejmu uczestników wycieczki przez Panią Wicemarszałek Barbarę Dolniak. Zwiedzanie Sejmu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem. Młodzież poznała zasady pracy tego najwyższego organu państwa polskiego zarówno współczesne ale i te dawne z okresu I i II Rzeczypospolitej. Była to niecodzienna lekcja historii Polski. Uczniowie zapoznali się ze zmianami zasad ustrojowych i ich wpływem na działanie organów władzy. Przybliżono im również wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe dotyczące zasad stanowienia prawa, sposoby głosowania, sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim. Oprócz zwiedzania sejmu odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Ministra Obrony Narodowej. Doradca Sekretarza Stanu Pani Dyrektor Olga Semeniuk przedstawiła uczniom kulisy organizowanej Obrony Terytorialnej. Odpowiadała również na wszystkie pytania nurtujące młodzież i nauczycieli klas wojskowych. Uczestnikom wycieczki towarzyszył Pan Poseł Krzysztof Głuchowski oraz kierownik Biura Pan Andrzej Komorowski. Społeczność szkolna bardzo dziękuje dostojnemu absolwentowi radoryskiej szkoły Panu Posłowi Krzysztofowi Głuchowskiemu za umożliwienie zwiedzania sejmu.
Porozumienie z KP PSP w Łukowie
3 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie zostało podpisane porozumienie o współpracy między Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie st. bryg. Tomaszem Majewskim, a dyrektorem naszej szkoły Marianną Brzozowską – Skwarek. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie funkcjonowania w naszej szkole klas pożarniczych. Podpisane porozumienie jest kontynuacją porozumienia zawartego w roku 2010, na mocy którego Komenda Powiatowa objęła patronatem powstające w tym czasie klasy o profilu pożarniczym. Na podstawie zawartego porozumienia Komenda Powiatowa oraz nasza szkoła zobowiązują się do dalszej współpracy na rzecz edukacji pożarniczej, kształtowania aktywnych postaw społecznych oraz właściwych postaw moralnych przez wartości odnajdywane w etosie służby strażaka.
Ćwiczenia przed finałem Turnieju Klas Mundurowych
Ćwiczenia naszych kadetów przed wyjazdem na finał Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych do miejscowości Lgota, powiat chrzanowski. Tym razem strzelanie z broni bojowej na strzelnicy w Siedlcach. W rękach kadetów pod czujnym okiem instruktora pistolety Glock oraz karabinek AKMS. Przed naszymi uczniami, Arkadiuszem Goławskim i Dawidem Burczaniukiem, test wiedzy, strzelanie z broni bojowej, sprawdzian z pierwszej pomocy przedmedycznej, techniki linowe na skałach, nocny bieg na orientację z mapą i kompasem. Na koniec wyczerpująca konkurencja biegowa, tzw. "Bieg rzeźnika", czyli kto najdłużej wytrwa bieg na wzgórze i z powrotem. Uczestnicy będą biegali w pełnym umundurowaniu i butach typu skoczki. Konkurs w dniach 05-07 kwietnia. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.