Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023
W dniu 30 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
To już 45 edycja tego konkursu i z roku na rok wzrasta zainteresowanie rywalizacją wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku reprezentowane były wszystkie gminy i szkoły ponadpodstawowe z powiatu.
W rywalizacji szkół ponadpodstawowych (grupa wiekowa - III ), drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon WASILEWSKI z klasy 3L4p, realizującej zajęcia m.in. z innowacji pedagogicznej - edukacja pożarnicza.
W ścisłym finale zabrakło mu zaledwie jednego punktu do zwycięstwa.
Gratulujemy osiągniętego wyniku.
Atrakcyjne nagrody ufundował Zarząd Powiatu Łukowskiego oraz Nadleśnictwo Łuków.
"Niektórzy lubią poezję (...)" W.Szymborska
21 marca to nie tylko święto Wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji
ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Szkolna grupa "Czytam, ogladam, polecam !"połączyła obchody tego święta z Rokiem Wisławy Szymborskiej. Była tematyczna gazetka, niespodzianki z cytatami z twórczości poetki, a także wspólne czytanie wybranych utworów. Wszyscy, którzy włączyli się w akcję, mogli zabrać "wiersze na wynos". Działanie miało na celu popularyzację czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości poprzez kontakt z liryką w języku ojczystym oraz pogłębienie wiedzy na temat życia i twórczości Noblistki.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Spotkanie z przedstawicielem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
W murach Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym gościł dr hab. Marek Deszczyński, na co dzień wykładowca z Instytutu Historii Wojskowości Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie. W pierwszej części wystąpienia Pana Profesora, uczniowie klas czwartych o profilu wojskowym oraz policyjnym, mogli wysłuchać pasjonującego wykładu na tematu polskich stosunków dyplomatycznych w okresie poprzedzającym drugą wojnę światową i roli ówczesnego ministra spraw zagranicznych Józefa Becka. Druga część wykładu była poświęcona ofercie dydaktycznej uczelni. Nasi abiturienci mogli poznać kierunki dalszego kształcenia na Akademii, warunki naboru oraz perspektywy zatrudnienia i dalszego rozwoju po ukończeniu studiów wyższych na tej uczelni.
Szkolne konkursy
W lutym zostały rozstrzygnięte dwa szkolne konkursy. Pierwszy z nich „Konkurs na Matrioszkę” skierowany był do uczniów klas pierwszych. Uczniowie mieli za zadanie zrobić techniką dowolną Matrioszkę. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni i rozwijanie umiejętności artystycznych, technicznych i manualnych.
I miejsce: Kisiel Anna kl. Ip, Kisiel Kinga kl. Ip
II miejsce: Józwik Zuzanna kl.Ip
III miejsce: Jalowski Szymon kl. Iw
Drugi konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Należało zaprojektować i wykonać plakat, na którym zostało przedstawione, jak należy dbać o środowisko. Oceniana była innowacja i pomysłowość podejścia do tematu, estetyka oraz kreatywność.
I miejsce: Kisiel Anna kl. Ip, Kisiel Kinga kl. Ip
II miejsce: Brodowska Anna kl. Iw
III miejsce: Dominika Makuła kl. Is
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 20 lutego 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki, podczas której wręczone zostały dyplomy z rąk posłów na sejm RP Moniki Pawłowskiej i Kazimierza Chomy, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki oraz lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk. W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się nasza uczennica Monika Gromada, która otrzymała promocję z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią w szkole. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Walentynkowe niespodzianki w bibliotece
Z okazji Walentynek obdarowujemy się miłym słowem, dobrym gestem. Szkolna biblioteka zaprosiła społeczność naszej szkoły na randkę z książką. Było to spotkanie w ciemno, ponieważ wypożyczający nie wiedzieli jaką książkę wybierają. Pamiętając o tym sympatycznym dniu nie zapomnieliśmy, jak co roku, o Miłosnej Poczcie Walentynkowej. Serduszka z życzeniami były przekazane dnia 14 lutego. Co roku jest ich więcej. Walentynkowe odwiedziny trwały nie tylko wybranego dnia, ale w ciągu tygodnia. Konkurs Literackie Walentynki, w którym trzeba wykazać się znajomością literatury i połączyć znane pary, jeszcze trwa . Biblioteka zmieniła także swój wystrój. Pojawiły się serduszka z cytatami, wierszykami o tematyce miłosnej. Uczniowie korzystali z nich wypisując własne walentynki.