ZS Radoryż

NASZA SZKOŁA

DLA UCZNIÓW

DLA RODZICÓW

KSZTAŁCENIE DLA DOROSŁYCH

KONTAKT

Klasy wojskowe

Klasy wojskowe

klasa wojskowa1004x566

 


HK 2  HK 3  KK2

W 105 rocznicę odzyskania niepodległości przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart. Udział w niej wzięli absolwenci Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

Starszy szeregowy specjalista Hubert Sęk z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego schodził z posterunku honorowego, natomiast obejmował go między innymi szerego Konrad Bartłomiej Kopyść z Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Dla żołnierza to ogromne wyróżnienie, dla nas powód do dumy i radości. Wśród defilujących przed najważniejszymi osobami w państwie był również starszy szerego Igor Miłosz z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

oboz IVopw 09 2023W dniach 25 – 29 września kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego z klasy czwartej przebywali na obozie wojskowym. Kadeci przez 5 dni byli skoszarowani na terenie jednostki wojskowej i realizowali 50 godzin zajęć praktycznych, określonych w programie nauczania, zatwierdzonym przez Ministra Obrony Narodowej.

Czterech kadetów za wzorową postawę, zaangażowanie oraz osiągnięte wyniki w szkoleniu zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi przez dowódcę 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty ppłk Cezarego Zdrojewskiego. Wyróżnienia otrzymali: Eliza Lemieszek, Dominika Gryczka, Piotr Górka oraz Kamil Ciechanek.

15 sierpnia 202315 sierpnia na cmentarzu wojennym przy ulicy Strzlniczej w Łukowie odbyły się obchody 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą. W uroczystościach udział wzięli kadeci naszej szkoły.

Dzień 15 sierpnia jest obchodzony również jako Świeto Wojska Polskiego. Wszystkim żołnierzom, w tym wielu naszym absolwentom, noszącym żołnierski mundur życzymy pomyślności w codziennej służbie oraz spełnienia marzeń w życiu zawodowym i osobistym. Dziękujemy również za wieloletnią współpracę związaną ze szkoleniem wojskowym naszej młodzieży.

oboz Litwa 2023W dniach 24-29 lipca 10 kadetów oddziałów przygotowania wojskowego z naszej szkoły brało udział w międzynarodowym obozie wojskowym "ŽALGIRIS 2023" w miejscowości Pajūris na Litwie, gdzie ćwiczyli wraz z kadetami z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz polskimi kadetami z Ciechanowca.

Litewski wyraz Žalgiris oznacza po polsku Grunwald. Przez 5 dni kadeci w 4 plutonach składających z młodzieży z 5 różnych państw doskonalili m.in. taktykę wojskową, strzelanie, transport rannych z pola walki, udzielanie pierwszej pomocy w czasie ostrzału oraz poznawali kulturę innych krajów biorących udział w obozie. Aby zrelaksować się uczestnicy brali udział w spływie kajakowym po rzece Jūra oraz przezwyciężali lęk wysokości w parku linowym w mieście Taurogi.

Niektórzy z naszych kadetów mieli także przyjemność osobiście spotkać prezydenta Litwy, Gitanasa Nausėda, który wizytował jednostkę wojskową, gdzie mieszkali nasi kadeci. Nie zabrakło także dyskoteki na świeżym powietrzu oraz grilla.  Wszystkie zajęcia oraz cała komunikacja na obozie odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez instruktorów Litewskiego Związku Strzelców, który jest odpowiednikiem polskiego WOT. Czas na obozie minął bardzo szybko, gdyż kadeci nie mieli praktycznie czasu wolnego, a interakcje z kolegami z innych narodowości były niesamowitą przygodą. Dziękujemy CWCR oraz MON za umożliwienie nam zdobywania nowych umiejętności w tak niecodziennych warunkach.

Patronat honorowy

logo lawcsil logologo 4 slszlogo aszwlogo wcr biala podlaskalogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo WSEI Akademia

Przydatne strony

logo men logo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin