Biblioteka

Biblioteka

"KLUCZEM DO WIEDZY WCIĄŻ JEST CZYTANIE"

Pierwszym wpisem do księgi inwentarzowej biblioteki był wpis książki w 1955roku. W tym czasie szkoła nosiła nazwę: Państwowe Technikum Rolniczo – Łąkarskie. Księgozbiór do chwili obecnej jest wzbogacany i obecnie liczy 10639 książek. Jest to przede wszystkim literatura piękna, popularnonaukowa, pedagogiczna. W pomieszczeniu bibliotecznym wydzielona jest czytelnia, gdzie znajduje się księgozbiór podręczny – słowniki, encyklopedie i inne pozycje. Prenumerowanych jest ponad dwadzieścia czasopism, które są do dyspozycji młodzieży, pracowników szkoły i innych czytelników.

 

 Biblioteka zaprasza
poniedziałek 1100 - 1600
wtorek 1400 - 1900
środa nieczynne
czwartek nieczynne
piątek 800 - 1300

 

 

 

 

fk

 

„ CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, 

JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

W. SZYMBORSKA

 

 

Ferie mogą być ciekawe i interesujące z … książką, a przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania, bo książka to relaks, odpoczynek, rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzanie wyobraźni.

Biblioteka szkolna proponuje książki, które sami zamówiliście podczas realizacji NPRC. Książki o różnej tematyce. Oferta szeroka i atrakcyjna, wystarczy tylko odwiedzić bIbliotekę.

Biblioteka czynna w ferie w środy od 8.00 do 13.00.

Zapraszamy.

przedwiośnieW piątek 7 września w bibliotece szkolnej klasykę polskiej literatury "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego czytali uczniowie klas pierwszych. Była to kolejna 7 edycja Narodowego Czytania organizowanego od 2012 roku. Jest to polska akcja społeczna. Została ona zapoczątkowana epopeją „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W następnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

ZAPRASZAMY

DO WYPOŻYCZENIA NA WAKACJE

NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

 

 „Są książki, które się czyta.lato czytanie

Są książki, które się pochłania.

Są książki, które pochłaniają czytającego.

I ty daj się wciągnąć w zaczarowany świat książek”

Maria Pruszkowska ( z książki „Przyślę Panu list i klucz”)

 

Czytamy dla siebie, dla rozrywki, bo książka to nie tylko lektura, za której nieprzeczytanie będziemy karani, ale przede wszystkim miła forma spędzenia czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Zatem czytajmy! Jak wszyscy doskonale wiemy książki bawią, uczą, rozwijają, budzą też ciekawość świata, wzbogacają zasób słownictwa oraz wychowują.

A więc przyjdź, wypożycz, przeczytaj!

jak czytamDnia 06 czerwca 2018r. biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w ogólnopolską akcję ,, Jak nie nie czytam, jak czytam”. Niektórzy uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, inni nawet kilka, aby podzielić się z kolegami. Część młodzieży wypożyczyła książki z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w klasach na jednej godzinie lekcyjnej od godz.10.00 do 10.35. Należy zaznaczyć, że akcja miała charakter dobrowolny i brały w niej udział tylko zainteresowane osoby. Wśród nich byli również nauczyciele. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Dlatego bijemy rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie i pokazujemy, że nasza młodzież również czyta.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki dowolną książkę i w ten sposób zaznaczyli swój udział w akcji masowego czytania. Mamy nadzieję, że promując czytelnictwo zainicjujemy na nowo modę na czytanie.

kiermaszJak co roku, we  wrześniu  i  na początku października  w szkolnej bibliotece trwał "Kiermasz Używanych  Podręczników Szkolnych", ogłoszony wcześniej we wszystkich klasach. Kiermasz zorganizowany został,  aby umożliwić uczniom  naszej szkoły wymianę lub sprzedaż niepotrzebnych im książek. Dzięki temu uczniowie mogli  nabyć niektóre prawie nowe (mało używane) lub używane podręczniki od uczniów klas starszych, bądź pozbyć się swoich, już niepotrzebnych, zalegających na półkach.

narodowe czytanie weseleW dniach 5 września 2017 roku biblioteka szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania organizowaną od 2012 roku przez Prezydenta RP. Podstawowym celem była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo literatury polskiej, potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

 W tym roku, decyzją internautów, lekturą Narodowego Czytania zostało „Wesele” - dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. Wybrane z dramatu sceny z wielkim zaangażowaniem czytali uczniowie z klasy I. Para prezydencka 2 września zainaugurowała czytanie Wesela, podobnie jak w ubiegłym roku, w Ogrodzie Saskim. Mimo niesprzyjającej pogody widzowie dopisali. Dzieło było czytane przez znakomitych aktorów i muzyków. Akcja Narodowego Czytania odbyła się również w wielu miejscach w Polsce.

jak czytam, jak nie czytam13 czerwca 2017r. propagowaliśmy czytelnictwo w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Czytaliśmy przyniesione przez siebie książki w grupie lub pojedynczo. Młodzież przyniosła swoje ulubione książki, niektórzy nawet kilka, aby podzielić się z kolegami. Inni wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej. Celem akcji było sprawienie, aby książka kojarzyła się z relaksem, przyjemnością i swobodą. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Mamy nadzieję, że poprzez takie działania biblioteka szkolna zainicjuje modę na czytanie i przekona nieczytających uczniów, że także wśród ich rówieśników książki są popularne. Wszystkim biorącym udział w akcji nauczycielom i uczniom dziękujemy za włączenie się do tego przedsięwzięcia.

zlot szkol sienkiewiczowskich27 maja 2017r. delegacje z blisko 50 szkół z całego kraju oraz szkoła z Czech wzięły udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Woli Okrzejskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas I, w ramach współpracy naszej szkoły z Muzeum Henryka Sienkiewicza. Młodzież spotkała się rodziną noblisty - jego wnukiem Juliuszem Sienkiewiczem z żoną oraz prawnuczką Katarzyną Sienkiewicz – Witek z rodziną (mężem i córką). Można było zwiedzić muzeum przy blasku świec, obejrzeć scenkę bitewną Bractwa Husarskiego o oswobodzeniu Oleńki. W każdej sali muzeum bractwo odegrało także krótkie scenki z twórczości Henryka Sienkiewicza. Część piknikowa miała w programie husarskie opowieści przy ognisku i warsztaty artystyczne.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1