ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
Nauczanie zdalne w szkołach zaocznych

W szkołach dla dorosłych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych nauczanie odbywa się w formie zdalnej.

Plan konsultacji VIII: 27-28-29 listopada 2020 r.

obraz

edjoEuropejski Dzień Języków Obcych to ustanowiony przez Radę Europy dzień promowania różnorodności kulturowej i językowej naszego kontynentu oraz propagowania uczenia się języków obcych w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami.
W naszej szkole to właśnie dzisiaj odbyły się obchody tego dnia. Uczniowie chętnie zaangażowali się w różne aktywności przygotowane przez nauczycieli języków obcych.
Każda klasa przygotowała plakat prezentujący wylosowany kraj europejski oraz jego język urzędowy, czego efektem jest wystawa, którą oglądać można na dolnym korytarzu szkolnym. Wszystkie klasy wykazały się ogromną kreatywnością, a przede wszystkim lepiej poznały kulturę oraz najczęściej używane w wylosowanych krajach wyrażenia językowe. Ponadto, zadaniem każdej klasy było ubrać się w barwy flag wylosowanych krajow. Jak wyszło? Obejrzyjcie na zdjęciach 😉
Trzyosobowe reprezentacje klas wzięły udział w konkursie wiedzy o językach europejskich przeprowadzonym online z wykorzystaniem aplikacji Socrative. Jak na maturzystów przystało, w czołówce uplasowały się reprezentacje klas IIIw (I miejsce) oraz IIIp (II miejsce). Podium zamknęła klasa IIL4p po szkole podstawowej. Wszystkim reprezentacjom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. 🏆🏆🏆
Z kolei wszyscy uczniowie mogli rozwiązać udostępniony online w aplikacji kahoot quiz językowy, który sprawdzał ogólna wiedzę o językach i ich etymologii oraz podstawową znajomość języków europejskich. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, gratulujemy ogromnej wiedzy językowej, a najlepszych zapraszamy po słodką nagrodę 🍬 😁.
Posiadacze skanerów kodów QR również mogli dostać słodki upominek za rozwiązanie językowych zadań zaszyfrowanych kodami QR rozmieszczonymi po całej szkole. Kto pierwszy, ten lepszy i na wszystkie pytania udało się Wam odpowiedzieć już na pierwszej przerwie! Brawo Wy! 👏👏👏
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie i mamy nadzieję, że teraz jesteście bardziej niż przekonani, że języków obcych uczyć się warto!

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1