Klasa policyjna

klasa policyjna1004x573

Klasa Policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w policyjnym mundurze. Powinni ją również rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach, jak straże miejskie i agencje ochrony.klasa policyjna uczen1

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Proponowany program nauczania jest rozszerzony o program nauczania innowacji pedagogicznej „Edukacja o Policji” w ramach, której prowadzone są zajęcia dodatkowe z zakresu znajomości prawa karnego i wykroczeń, struktury policji oraz kryminalistyki. Program nauczania obejmuje również zajęcia z technik walki-samoobrony, mających zastosowanie w interwencjach policyjnych oraz musztry i ćwiczeń na torach sprawnościowych. Przewidywane są wycieczki do komisariatów, Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, oraz obozy szkoleniowe obejmujące naukę zachowania się i poruszania w terenie, prowadzenia działań prewencyjnych. Zajęcia prowadzić będą zatrudnieni w szkole funkcjonariusze Policji o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i zawodowych. Raz w roku uczniowie realizujący mundurowe innowacje pedagogiczne wyjeżdżają na tygodniowe obozy proobronne.

klasa policyjna uczen3We wszystkich klasach mundurowych prowadzone są zajęcia z musztry i strzelania. 

Dla uczniów klasy policyjnej zostały zaprojektowane mundury, w szkole obowiązuje dzień mundurowy. Klasa pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie.

Absolwenci klasy policyjnej są premiowani dodatkowymi 7 punktami w postępowaniu rekrutacyjnym do służby w Policji.

Do klasy ze specjalnością policyjną przyjmowani będą uczniowie z dobrą kondycją fizyczną i dobrym stanem zdrowia.

Specyfika funkcjonowania klas mundurowych wymusza rekrutację kandydatów z zachowaniem minimum poprawnym.

Kandydaci z zachowaniem poniżej poprawnego mogą kształcić się klasie ogólnej.

Szkoła umożliwia uczniom odbycie certyfikowanych szkoleń: spadochronowego, uprawniającego do oddawania samodzielnych skoków.

Dla uczniów mających problem z dojazdem, szkoła udostępnia przyszkolny internat.klasa policyjna uczen2

Nauczane języki obce

język angielski (pierwszy, kontynuacja, 3h/3h/3h/3h),

język rosyjski (drugi, początkujący, 2h/2h/2h/2h),

język rosyjski (drugi, kontynuacja, 2h/2h/2h/2h)

Przedmioty rozszerzone

  1. wiedza o społeczeństwie
  2. historia
  3. język polski

Rekrutacja elektroniczna za pomocą panelu Nabór szkoły ponadpodstawowe.

klasa policyjna

Pozostałe kierunki kształcenia:

 

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1