Klasa policyjna

klasa policyjna

Klasa Policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoja przyszłość w policyjnym mundurze. Powinni ją również rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach, jak straże miejskie i agencje ochrony.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Proponowany program nauczania jest rozszerzony o zajęcia dodatkowe z zakresu znajomości prawa karnego i wykroczeń, struktury policji oraz kryminalistyki. Program nauczania obejmuje również zajęcia z technik walki-samoobrony, mających zastosowanie w interwencjach policyjnych oraz musztry i ćwiczeń na torach sprawnościowych. Przewidywane są wycieczki do komisariatów, Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, oraz obozy szkoleniowe obejmujące naukę zachowania się i poruszania w terenie, prowadzenia działań prewencyjnych. Zajęcia prowadzić będą oddelegowani funkcjonariusze Policji o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i zawodowych. Raz w roku uczniowie realizujący mundurowe innowacje pedagogiczne wyjeżdżają na tygodniowe obozy proobronne.

We wszystkich klasach mundurowych prowadzone są zajęcia z musztry i strzelania. 

Dla uczniów klasy policyjnej zostały zaprojektowane mundury, w szkole obowiązuje dzień mundurowy. Klasa pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie.

Absolwenci klasy policyjnej są premiowani dodatkowymi 7 punktami w postępowaniu rekrutacyjnym do służby w Policji.

Do klasy ze specjalnością policyjną przyjmowani będą uczniowie z dobrą kondycją fizyczną i dobrym stanem zdrowia.

Specyfika funkcjonowania klas mundurowych wymusza rekrutację kandydatów z zachowaniem minimum poprawnym.

Kandydaci z zachowaniem poniżej poprawnego mogą kształcić się klasie ogólnej.

Szkoła umożliwia uczniom odbycie certyfikowanych szkoleń: spadochronowego, uprawniającego do oddawania samodzielnych skoków.

Uczniowie maja wysokie osiągnięcia w konkursie " Sprawni jak Żołnierze"

2013/2014 I miejsce w województwie , VI miejsce w Polsce

2015/2016 I miejsce w województwie , III miejsce w Polsce

2016/2017 II miejsce w województwie.  

W roku 2016/2017 uczestnicząc w V Ogólnopolskim Przeglądzie Klas Mundurowych" Zakopane 2017", uczniowie w kwalifikacjach wojewódzkich zajęli I miejsce, następnie reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie zajęli III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności.

Dla uczniów mających problem z dojazdem, szkoła udostępnia przyszkolny internat.

Nauczane języki obce

język angielski (pierwszy, kontynuacja, 3h/3h/3h/3h),

język rosyjski (drugi, początkujący, 2h/2h/2h/2h),

język rosyjski (drugi, kontynuacja, 2h/2h/2h/2h)

Przedmioty rozszerzone

  1. wiedza o społeczeństwie
  2. historia
  3. język angielski

Rekrutacja elektroniczna za pomocą panelu Nabór szkoły ponadpodstawowe.

Pozostałe kierunki kształcenia:

 

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1