ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ZAOCZNYCH
Zapraszamy do nauki w szkołach dla dorosłych.
Sprawdź szczegóły

obraz

W dniach 22-23 lutego na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej, który podczas postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji muszą zdać wszyscy kandydaci.

Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Każda przeszkoda musi zostać pokonana bezbłędnie. Popełnienie błędu powoduje, że test nie zostaje zaliczony. Można spróbować pokonać test jeszcze raz, jeśli ponownie kandydat popełni błąd zostanie skreślony z postępowania kwalifikacyjnego. Z następnej szansy może skorzystać za rok.

Wyniki testu zostają przeliczone w systemie punktowym. Obowiązujące normy czasowe można znaleźć na stronie internetowej policja.pl w zakładce praca w policji/test sprawności fizycznej. Jest tam również zamieszczony film instruktażowy jak w prawidłowy sposób pokonać tor (http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/38731,dok.html).

Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 minuta 41 s. W postępowaniu kwalifikacyjnym uzyska wówczas 43 punkty. Jeżeli kandydatowi uda się pokonać tor w czasie poniżej 1minuty 07 sekundy uzyska maksymalną ilość 60 punktów na tym etapie. Przypomnijmy tylko, że maksymalna liczba ze wszystkich etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji wynosi 240 punktów. Z praktycznego punktu widzenia wynik w granicach 180 -190 punktów gwarantuje przyjęcie do służby. Nie jest to łatwe ale zupełnie możliwe do wykonania.

Test dla uczniów w szkole odwzorowujący dokładnie ten, który zdaje kandydat do służby przygotowali nauczyciele w-f oraz nauczyciel realizujący innowację w klasach policyjnych. Najlepsze czasy oscylowały w granicach 1 minuty 05s, co oznacza, że uczniowie podczas doboru do służby w Policji za test sprawności fizycznej otrzymaliby maksymalną liczbę punktów.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1