Ogólnopolski Tydzień Kariery
Uczniowie klas III wzięli udział w ”Wyprawie na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Młodzież uczestniczyła w e-webinarach dotyczących m.in. zarządzania stresem, talentów, kreatywności, człowieka przyszłości, budowaniu adekwatnej i stabilnej samooceny, portfolio zawodowego czy efektywnej nauki języków obcych.
Innowacja "Warto być poliglotą"
Innowacja "Warto być poliglotą" ma za zadanie zachęcić uczniów do efektywnej i praktycznej nauki języków obcych. W celu realizacji innowacji zaplanowawne zostały różne działania.
26 października w naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem naszej innowacji pedagogicznej "Warto być poliglotą". W rywalizacji wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych, którzy zaprezentowali się w repertuarze w językach angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu została Gabriela Józwik z Zespołu Szkół w Krzywdzie, która oczarowała Jury piosenką "Alone" autorstwa Alana Walkera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy talentu, a Gabrysi życzymy kolejnych sukcesów.
27 października odbyła się wizyta przedstawicieli i zagranicznych studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na czele z dr Przemysławem Terejko – językoznawcą i wykładowcą tej uczelni. Podczas tej wizyty uczniowie wysłuchali wykładu nt. różnych wariantów języka angielskiego na świecie oraz prezentacji przybyłych z Birmy, Tajlandii, Lesotho, Nigerii, Ekwadoru i Rwandy studentów, którzy opowiadali o zwyczajach i kulturze swoich krajów. Przybyli goście byli zauroczeni naszą szkołą dlatego zostali zaproszeni na krótki pokaz samoobrony i wzięli udział w zajęciach strzelania.
W ramach innowacji odbyły się także warsztaty językowe, konkursy, wykłady on-line, oraz zdalne lekcje z uczniami i nauczycielami z innych krajów.
Wycieczka do Warszawy
We wtorek 26 października odbyła się wycieczka do Warszawy, w ramach której uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.
W sali „Systemy pieniężne” obejrzeliśmy ogromnych rozmiarów monety szwedzkie z XVII w. zwane platmyntami, czyli monetami płytowymi. Największa z nich waży 20 kilogramów! Kilku śmiałków odważyło się podnieść ten ogromnych rozmiarów pieniądz. W „Skarbcu” mogliśmy podziwiać sztabkę złota ważącą ok. 12 kg, której wartość to 3 miliony złotych. W „Laboratorium autentyczności” zaprezentowano nam różne rodzaje zabezpieczeń banknotów. W sali „Twórca i produkcja pieniądza” mogliśmy prześledzić proces powstawania pieniędzy i wydrukować pamiątkową naklejkę z własnym imieniem i nazwiskiem.
Spotkanie z policjantami z "drogówki"
Czy mamy wpływ na własne bezpieczeństwo?
Pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie policjantów łukowskiej "drogówki" z kadetami III klas policyjnych.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie mł. asp. Justyna Lendzion i sierż. Paweł Cieślak przedstawili problematykę związaną z przyczynami oraz skutkami wypadków drogowych oraz odpowiedzialnością kierujących za prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu lub innych zabronionych prawem substancji.
Policjanci podkreślali, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego co pozwala uniknąć kary w postaci mandatu karnego.
Policjanci opierając się na przykładach prawdziwych zdarzeń drogowych poruszyli również problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzysta.
Światowy Dzień Walki z Otyłością.
25 października odbyły się zajęcia warsztatowe dla młodzieży internatu. Gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia- dietetyka sportowego p. Rafała Cąkałę, który przekazał naszej młodzieży wiedzę na wpływ właściwego odżywiania na zdrowie.
Zajęcia z technikiem kryminalistyki
Technik kryminalistyki, to jedna z kluczowych osób w jednostkach Policji. Określani są jako "mistrzowie drugiego planu". Dzięki ich bystremu oku i śladom odnajdywanym na miejscach przestępstw, udaje się rozwiązywać najbardziej mroczne zbrodnie. Muszą wiedzieć jak zabezpieczyć pozostawione przez sprawcę ślady, jak sporządzić szkic oraz w jaki sposób fotografować czy też filmować miejsce zdarzenia, żeby wykonane przez niego czynności pozwoliły na zgromadzenie dowodów winy sprawcy i doprowadziły do jego wykrycia. Jedną z takich osób jest aspirant sztabowy Adam Zborowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, który dzisiaj gościł w naszej szkole i podzielił się swoją wiedzą z kadetami klasy II policyjnej.
Nowi honorowi krwiodawcy
6 października do grona szkolnych honorowych kwiodawców dołączyli nowi kadeci. Cykliczne oddawanie krwi ratuje ludzkie życie.
Zajęcia na basenie
Jak corocznie w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z pływania. W powiatowej pływalni "Delfinek" uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pływackich w celu jak najlepszego przygotowania się do rekrutacji do służb mundurowych.