ZS Radoryż

NASZA SZKOŁA

DLA UCZNIÓW

DLA RODZICÓW

KSZTAŁCENIE DLA DOROSŁYCH

KONTAKT

Klasy policyjne

Klasy policyjne

klasa policyjna1004x573

 

DSC 5952W dniu 17 października 2023 roku mury Komendy Powiatowej Policji w Łukowie w ramach dni otwartych odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, a dokładnie klas drugiej i trzeciej policyjnej. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy o służbie w policji, zapoznania się ze sprzętem jakim na co dzień dysponują policjanci podczas podejmowanych interwencji. Jednym z punktów w trakcie odwiedzin było spotkanie w świetlicy i omówienie struktury organizacyjnej panującej w KPP w Łukowie jak również możliwość rozmowy z pracownikiem kadr, który w przystępny sposób wyjaśnił jak wstąpić w szeregi Policji. W trakcie pobytu w jednostce uczniowie mieli możliwość zapoznania się z szeregiem aspektów służby technika kryminalistyki i spotkali się na krótkiej rozmowie z Zastępcą Komendanta. Zapoznali się również z funkcjonowaniem stanowiska dyżurnego oraz znajdującym się tam sprzętem używanym do codziennej policyjnej służby. Ponadto naczelnicy poszczególnych wydziałów, scharakteryzowali ich specyfikę służby oraz wykonywane zadania. Najwięcej emocji wzbudziły pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które uczniowie mieli okazję zwiedzić osobiście. Wszystkim policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, którzy poświęcili swój czas serdecznie dziękujemy.

dzien otwarty komenda policji 202323 maja łukowscy policjanci zorganizowali "Dzień Otwarty" swojej jednostki. Z zaproszenia mundurowych skorzystali uczniowie trzeciej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Podczas kilkugodzinnego spotkania, młodzież przede wszystkim zdobyła informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji. Uczniowie dopytywali się o możliwość dopasowania profilu służby w Policji do osobistych zainteresowań. Prowadzący spotkanie informowali o możliwościach rozwoju zawodowego i awansu nowych policjantów. Uczniowie poznali też strukturę funkcjonowania jednostki i zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta, a także zapoznali się w praktyce z jego specyfiką.

„Przyszli policjanci” zapoznali się również z wyposażeniem którym dysponują łukowscy mundurowi. Każdy z nich miał możliwość obejrzenia i dotknięcia wyposażenia policyjnego, które mundurowi wykorzystują w trakcie swej służby. Uczniów bardzo zaciekawiły także przekazane im przez technika kryminalistyki informacje i różne ciekawostki z jakimi spotykają się śledczy na miejscu zdarzeń kryminalnych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Oprócz wyposażenia radiowozów, specyfiki i sposobu pełnienia służby przez policjantów z drogówki, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko dyżurnego jednostki.

źrodło: KKP Łuków / asp. szt. Marcin Józwik

Dziękujemy Komendantowi Powiatowemu Policji w Łukowie, Panu podinsp. Leszkowi Misiakowi, oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, za umożliwienie naszym uczniom pobytu w komendzie, oraz przekazanie bezcennej wiedzy.

Czarna Żółta Policja Wizytówka BiznesZapewne każdy z Was w dzieciństwie przebierał się za policjanta i bawił się w policjantów i złodziei.
Teraz nadchodzi kolejny etap w Waszym życiu, kiedy to możecie założyć mundur kadeta klasy policyjnej i w ramach nauki w naszej szkole poznać jak wygląda codzienna służba policjanta, jakie są wykonywane czynności na miejscu różnych zdarzeń (wypadki drogowe, włamania, zabójstwa itp.). Ponadto wzmocnicie swoją kondycję fizyczną, a także zdobędziecie umiejętności strzeleckie oraz poznacie techniki walki-samoobrony. Poznacie również tzw. policyjny savoir-vivre na zajęciach z musztry policyjnej i ceremoniału policyjnego.
Jeżeli chcecie realizować Wasze dziecięce marzenia i zdobyć niezbędne przygotowanie do służby w Policji to nasza szkoła Wam to umożliwi w trakcie nauki w klasie policyjnej.

Technik kryminalistyki to jedna z kluczowych osób w jednostkach Policji. Określani są jako "mistrzowie drugiego planu". Dzięki ich bystremu oku i śladom odnajdywanym na miejscach przestępstw, udaje się rozwiązywać najbardziej mroczne zbrodnie. Muszą wiedzieć jak zabezpieczyć pozostawione przez sprawcę ślady, jak sporządzić szkic oraz w jaki sposób fotografować czy też filmować miejsce zdarzenia, żeby wykonane przez niego czynności pozwoliły na zgromadzenie dowodów winy sprawcy i doprowadziły do jego wykrycia.
Jedną z takich osób jest aspirant sztabowy Adam Zborowski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, który gościł w naszej szkole i podzielił się swoją wiedzą z kadetami pierwszej klasy o profilu policyjnym.

sprzatanie grobowPrzed Dniem Wszystkich Świętych kadeci klasy policyjnej udali się na cmentarz parafialny w Radoryżu Kościelnym. Uporządkowali mogiły zmarłych weteranów działań wojennych, którzy zostali pochowani w Radoryżu. Oprócz porządków, poświęcili chwilę na modlitwę i zadumę.

165753824792924 lipca to dla wszystkich policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej.

Na pamiątkę tego wydarzenia, w miniony piątek łukowscy policjanci obchodzili swoje święto, w którym wzięła udział również delegacja uczniów z pierwszej i drugiej  klasy policyjnej wraz z Panią Dyrektor.
Święto Policji to znakomita okazja do przypomnienia, jak wygląda służba w szeregach tej formacji, a także do przyznania mundurowym awansów, nominacji oraz wręczenia wyróżnień, podziękowań i życzeń.
Wśród awansowanych policjantów byli także absolwenci naszej szkoły, którzy pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie.
IMG 20220531 124139Uczniowie III klasy policyjnej gościli dzisiaj z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie. To pierwsza po pandemii wizyta uczniów naszej szkoły.

Kadetów przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie mł. insp. Marek Lubański. Następnie uczniowie zobaczyli jak wygląda codzienna służba na Stanowisku Kierowania, w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych, policjantów kryminalnych, prewencji i ruchu drogowego. Wysłuchali również cennych wskazówek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, które przekazał im Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Jarosław Modrzewski
Kadeci poznali również sprzęt i wyposażenie jakiego używają policjanci do działań w pododdziałach zwartych.

lekcja z policja 2Czy mamy wpływ na własne bezpieczeństwo?

Pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie policjantów łukowskiej "drogówki" z kadetami III klas policyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie mł. asp. Justyna Lendzion i sierż. Paweł Cieślak przedstawili problematykę związaną z przyczynami oraz skutkami wypadków drogowych oraz odpowiedzialnością kierujących za prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu lub innych zabronionych prawem substancji.

Policjanci podkreślali, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego co pozwala uniknąć kary w postaci mandatu karnego.
Policjanci opierając się na przykładach prawdziwych zdarzeń drogowych poruszyli również problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzysta.

Patronat honorowy

logo lawcsil logologo 4 slszlogo aszwlogo wcr biala podlaskalogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo WSEI Akademia

Przydatne strony

logo men logo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin