Internat

Internat

Telefon do internatu w godzinach 600-800 oraz 1400-2200

502-470-815

Kierownik internatu

Katarzyna Cichocka

przyjmuje rodziców i młodzież

poniedziałek 14.00 - 19.00

wtorek, środa, czwartek 14.00-16.00

oraz w piątki od 11.00-16.00

internat

Internat Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
jest placówką opiekuńczo - wychowawczą przeznaczoną dla młodzieży naszej szkoły.
 
✔Młodzież mieszkająca w internacie objęta jest całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
✔Zapewniamy dobre warunki do nauki organizując czas na naukę własną oraz zajęcia wspierające.
✔Udostępniamy pomoce dydaktyczne (biblioteka, świetlica ze stałym dostępem do Internetu).
✔Zapewniamy smaczne i urozmaicone wyżywienie od poniedziałku do piątku.
✔Dbamy o dobre samopoczucie młodzieży, miłą i przyjazną atmosferę.
✔Kładziemy szczególny nacisk na atrakcyjnie spędzany czas wolny
✔Pobudzamy młodzież do realizowania własnych pasji i zainteresowań poprzez działalność sekcji – sportowej, plastycznej, kulinarnej i wolontariatu.
✔W trosce o zdrowie młodzieży i rozwój fizyczny organizujemy cykliczne zajęcia na sali sportowej i siłowni.
 
Oferujemy pokoje trzy i cztero-osobowe
Placówka jest czynna od niedzieli (godz.16) do piątku (godz. 16)

 

Informacje dla rodziców i uczniów mieszkających w internacie

1.Warunkiem przyjęcia do internatu jest złożenie niezbędnych dokumentów:

 • Podanie o przyjęcie do internatu.  https://linkd.pl/psk7k
 • Komplet oświadczeń i zgód podpisanych przez rodziców /opiekunów dotyczących pobytu w internacie.

2. Warunkiem mieszkania w Internacie jest systematyczne regulowanie opłat.Płatności dokonuje się do końca miesiąca poprzedniego.  

Można dokonywać wpłat przelewem na konto: 02 9206 0009 7103 5406 2000 0310

w tytule przelewu należy podać:

 • imię i nazwisko ucznia,
 • kwotę z podziałem na darowiznę na cele oświatowe i wyżywienie,
 • miesiąc za jaki dokonuje się wpłaty.

3. Podczas dokonywania płatności lub po okazaniu dowodu przelewu każdy wychowanek otrzyma kartkę abonamentową na wyżywienie. Na podstawie tych kartek wydawane będą obiady w stołówce internatu.

4. Nie można mieszkać w internacie nie wykupując wyżywienia.

Odliczanie stawek żywieniowych za niewykorzystane dni odbywa się wg następujących zasad:

 • dzień/dni  nieobecności w internacie należy zgłosić wychowawcy dzień wcześniej do godz.12.00,
 • w przypadku, gdy wychowanek jest w domu i zaistnieją nagłe sytuacje powodujące nieobecność w internacie, należy zgłosić nieobecność telefonicznie,
 • przed końcem każdego miesiąca zgłoszenie nieobecności należy zgłosić dwa dni wcześniej.

Ilość dni zgłoszonych do odpisania odliczamy w miesiącu następnym, pomniejszając wpłatę za wyżywienie o daną kwotę.

6. Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:

 • darowizna na cele oświatowe  – 20,- zł (we wrześniu 70,-zł)
 • dzienna stawka żywieniowa – 11,- zł.

Opłatę za wyżywienie oblicza się mnożąc dzienną stawkę żywieniową przez liczbę dni nauki szkolnej przypadającą w danym miesiącu.

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie wyżywienia przez GOPS lub MOPS.

7. Wszyscy mieszkańcy internatu muszą być w nim zameldowani czasowo na okres nauki.

8. W internacie obowiązuje określony porządek dnia oraz zasady postępowania, które szczegółowo opisuje Regulaminu Internatu.

9. Wyjazd z internatu w ciągu tygodnia wymaga zgody wychowawcy i telefonicznego potwierdzenia wyjazdu przez rodziców/opiekunów.

10. W pokojach mieszkalnych obowiązuje zakaz używania urządzeń elektrycznych typu: czajniki, farelki, tostery, itp. Z urządzeń tego typu można korzystać wyłącznie w kuchni dla młodzieży za zgodą wychowawcy.

11. Za nieprzestrzeganie Regulaminu Internatu (m.in.: spożywanie alkoholu lub środków odurzających; palenie papierosów; samowolne opuszczanie internatu; nagminne zakłócanie ciszy nocnej; przebywanie w czasie ciszy nocnej na piętrze, którego się nie zamieszkuje; niszczenie mienia internackiego; wulgarne zachowanie itp.) grozi skreślenie z listy wychowanków lub czasowe zawieszenie w prawach mieszkańca internatu.

 

 

Opłata za wyżywienie w internacie za październik 2021r. wynosi  209,-

Darowizna na cele oświatowe 20,-zł

Razem 229,- zł

Wpłaty powinny być dokonywane u intendenta lub przelewem na konto 02 9206 0009 7103 5406 2000 0310

 w tytule przelewu należy podać:

 • imię i nazwisko ucznia,
 • kwotę z podziałem na darowiznę na cele oświatowe i wyżywienie,
 • miesiąc za jaki dokonuje się wpłaty.

pusty wzór przelewu wersja pdf

Podczas dokonywania płatności u  intendenta lub po okazaniu dowodu przelewu każdy wychowanek otrzyma kartkę abonamentową na wyżywienie. Na podstawie tych kartek wydawane będą obiady w stołówce internatu.

Zakwaterowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się 31 sierpnia 2021r. (wtorek) w godzinach 16.00-22.00.

Uczniowie klas starszych będą kwaterowani 1 września 2021r. 

Warunkiem zakwaterowania jest przedstawienie dowodu opłaty za wyżywienie na wrzesień 2021r. (242,-zł)

Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:

 • darowizna na cele oświatowe  – 20,- zł (we wrześniu 70,-zł)
 • dzienna stawka żywieniowa – 11,- zł.

Wpłaty za wyżywienie można dokonać u intendenta lub przelewem na konto: 02 9206 0009 7103 5406 2000 0310

w tytule przelewu należy podać:

 • imię i nazwisko ucznia,
 • kwotę z podziałem na darowiznę na cele oświatowe i wyżywienie,
 • miesiąc za jaki dokonuje się wpłaty.

pobierz druk przelewu

Ewentualne pytania prosimy kierować do kierownika internatu p. Katarzyny Cichockiej,  tel. 664 518 537 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

internat uczniowie 2021 22 1

aaW dniu 26 maja, w świetlicy internackiej, pod opieką p. M. Kardasa została zainicjowana działalność koła modelarskiego, w ramach którego chętni wychowankowie będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i predyspozycji. Modelarstwo, to także jedna z form spędzania wolnego czasu oraz sposobność zdobywania nowych wiadomości, uczy planowania, rozbudza wyobraźnię, wycisza negatywne emocje. Uczestnicy zajęć zajmą się sklejaniem modeli pojazdów pancernych i samolotów w skali 1:72, ich malowaniem i lakierowaniem. Praca z takimi modelami będzie wymagała przede wszystkim koncentracji i dużo cierpliwości. Aby osiągnąć zamierzony efekt podczas zajęć trzeba będzie stosować odpowiednie techniki i pracować z różnymi narzędziami, a więc rozwijać zdolności manualne. Zajęcia uczą także ekonomicznego wykorzystywania materiałów konstrukcyjnych i wzajemnej pomocy podczas pracy. Trzymamy mocno kciuki, aby nie zabrakło naszym "konstruktorom" zapału do pracy oraz życzymy wytrwałości i wielu pomysłów na przyszłość.

paczkiDnia 11.02.2020r. dziewczęta sprawdzały swoje umiejętności  kulinarne przed tłustym czwartkiem i  smażyły  pączki,  oponki  i pączunie. W naszym internacie pamiętamy o zachowaniu tradycji. Zgodnie z założeniami zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w kuchni oraz technologią wyrobu ciasta drożdżowego. Prace wychowanków nadzorowali wychowawcy. Frajdą dla  wychowanków było wałkowanie ciasta i wykrawanie kształtów oponek i pączuszków. Efektem ich działań  były pięknie wyglądające i smaczne wyroby. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wykazali się dużą cierpliwością, gdyż przygotowanie ciasta drożdżowego, formowanie pączków,  a następnie ich smażenie zajmuje dużo czasu. Po  zakończeniu prac kucharskich i porządkowych, wychowankowie z apetytem zjedli przygotowane słodkości.

łyżwyW dniu 11.12.2019 r. wychowankowie naszego internatu pod opieką p. Mirosława Kardasa uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Siedlec. Na początku udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy romantyczną, utrzymaną w nastroju świątecznym opowieść pt. „Jak poślubić milionera”. Zachowanie oraz spontaniczne reakcje widowni mogą świadczyć, że film się podobał. Jednym z celów naszej wycieczki było upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej, dlatego też wszyscy uczestnicy wykazali się aktywnością na lodowisku. Nieliczni z uporem i konsekwencją testowali na sobie działanie prawa powszechnego ciążenia, tudzież siły odśrodkowej czy bezwładności – doświadczenie jednak rosło wprost proporcjonalnie do zaliczonych upadków. Z pewnością czas spędzony wspólnie na świeżym powietrzu oraz dobra zabawa sprawiły, że wracaliśmy ze świadomością udanego wyjazdu.

logo duze muzeum kleeberczykow29 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych zamieszkujący w internacie uczestniczyli w pierwszej tegorocznej wycieczce rowerowej. Celem głównym było poznanie krajobrazu, tradycji, zabytków kultury i historii okolicznego regionu.  Młodzież pokonała ponad 20 km by dojechać do Woli Gułowskiej. Pierwszym punktem wycieczki była Szkółka Gospodarcza Leśnictwa Gułów. Następnie uczniowie mieli okazję wyciszyć się, skłonić do refleksji zwiedzając Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września, zejść w podziemia i skosztować wody z bijacego pod nim źródła. Kolejno zapaliliśmy znicz na mogile poległych żołnierzy armii gen. Franciszka Kleeberga, po czym udaliśmy się  do Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków, gdzie opowiedziano nam o ostatnich walkach kampanii wrześniowej 1939 r., wydarzeniach z 3-5 października 1939 r., które rozegrały się na okolicznych terenach. Dzięki nowoczesnym symulacjom, uczniowie mogli nie tylko bliżej poznać historię, ale także poczuć się jak uczestnicy tamtych wydarzeń. Bogaty asortyment muzeum ukazał uczniom jak wyglądało uzbrojenie, ubiór, dokumentacja sprzed 80 lat. Następnie zaproszono młodzież  do obejrzenia Izby Regionalnej, gdzie zaprezentowano zgromadzone przedmioty użytku codziennego, dawne środki lokomocji, narzędzia rolnicze, a także ozdoby i wytwory rękodzieła i rzemiosła ludowego. Nie zabrakło także eksponatów myśliwskich Wojskowego Koła Łowieckiego nr 304 "Ryś", które prosperuje  od 1951 r. do dnia dzisiejszego.

Po prawie 8 - godzinnej "żywej lekcji" biologii, geografii, historii i wzmożonym wysiłku fizycznym wychowankowie internatu powrócili do placówki dzieląc się wrażeniami z rówieśnikami. Wycieczka została uznana za udaną, więc liczymy na więcej.

bozenarodzenieW dniu 21.12.2017r., zgodnie z tradycją lat ubiegłych w internacie Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej mieszkańcy internatu, wychowawcy oraz pani wicedyrektor Marzena Kamińska, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie było także okazją do przypomnienia kultywowanych w polskich rodzinach tradycji bożonarodzeniowych, a wspólne kolędowanie wprowadziło uczestników w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W dniu 14 lutego 2017 r. w internacie Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym młodzież internacka spotkała się z okazji Dnia św. Walentego. Wychowankowie wzięli udział w walentynkowej imprezie karaoke, którą przygotowali i poprowadzili opiekunowie: p. Mirosław Kardas oraz p. Paweł Tomasik. Najodważniejszymi uczestnikami zabawy okazali się: Mateusz Woźniak i Kacper Ostrowski, którzy ku radości wszystkich wystąpili w duecie. Największym jednak powodzeniem cieszyło się wspólne wykonywanie utworów muzycznych najbardziej popularnych wykonawców. Dało się zaobserwować narzucającą się prawidłowość, mianowicie wraz ze wzrostem popularności poszczególnych piosenek nasilały się reakcje uczestniczącej w zabawie młodzieży: spontaniczne okrzyki oraz aplauz. Z opinii wykonawców i uczestników zabawy wnioskujemy, że pomysł na „śpiewające” spędzenie Dnia Zakochanych był strzałem w dziesiątkę.

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1