ZS Radoryż

NASZA SZKOŁA

DLA UCZNIÓW

DLA RODZICÓW

KSZTAŁCENIE DLA DOROSŁYCH

KONTAKT

Klasy wojskowe

Egzaminy w IV wKadeci klasy czwartej o profilu wojskowym zdali egzamin z przedmiotu Edukacja wojskowa. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili między innymi żołnierze 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej. Zadaniem kadetów było napisanie sprawdzianu wiedzy oraz potwierdzenie swoich umiejętności praktycznych na ścieżce taktycznej. W jej skład wchodziły czynności z taktyki, szkolenia medycznego, szkolenia strzeleckiego, topografii, rozpoznania wojskowego, obrony przed bronią masowego rażenia oraz regulaminów i musztry wojskowej. Wszyscy uczniowie zdali egzamin z wynikiem pozytywnym. Za kilka miesięcy kończą edukację w szkole średniej, a wszyscy chętni odbędą skrócone szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej, zakończone złożeniem przysięgi wojskowej.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin