Klasy wojskowe

20220923 140324W dniach 19 -23 września 2022 r. grupa 26 kadetów klasy czwartej o profilu wojskowym uczestniczyła w obozie szkoleniowym, który odbył się na terenie 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej.

Po rozbiciu obozowiska namiotowego uczniowie przystąpili do realizacji bloków szkoleniowych, które w sumie obejmowały 50 godzin ćwiczeń praktycznych, określonych programem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kadeci doskonalili swoje umiejętności z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej, regulaminów wojskowych, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, topografii oraz zielonej taktyki. Odbyli również marsz kondycyjny na 12 kilometrów.

Zajęcia prowadzili żołnierze z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty. Obóz został sfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dzięki takim szkoleniom po zakończeniu nauki w szkole średniej każdy kadet klasy wojskowej będzie mógł odbyć skrócone 12 dniowe  szkolenie podstawowe, zakończone złożeniem przysięgi wojskowej. Kandydaci do akademii wojskowych otrzymają również dodatkowo 10 punktów w rekrutacji na te uczelnie.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin