Klasa ogólna

LICEUM OGOLNO

klasa ogolna

Dla wszystkich osób, które nie są jeszcze zdecydowane, jakie mają życiowe plany, proponujemy naukę w klasie ogólnej.

Liceum Ogólnokształcąe o profilu ogólnym jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów, którzy przygotowują  się do kontynuowania kształcenia w szkołach wyższych.

  • To klasa przeznaczona dla młodych ludzi, którzy chcą najpierw rozeznać się w swoich predyspozycjach, dokonać najlepszego wyboru i dzięki temu rozsądnie zaplanować swoją przyszłość.
  • To również propozycja dla młodzieży, która: chce wszechstronnie się rozwijać, interesuje się wieloma przedmiotami, lubi poszukiwać i zdobywać wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności.
  • To oferta edukacyjna dla uczniów, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty w różnych dziedzinach wiedzy i umieć oceniać świat z różnych perspektyw, a także chętnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach, projektach, konkursach, zawodach.
  • Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w licznych kołach zainteresowań oraz w zajęciach dodatkowych organizowanych w szkole, które przygotowują do egzaminu maturalnego oraz pomagają w wyborze dalszych kierunków kształcenia.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Nauczane języki obce

język angielski (pierwszy, kontynuacja, 3h/3h/3h/3h),

język rosyjski (drugi, początkujący, 2h/2h/2h/2h),

język rosyjski (drugi, kontynuacja, 2h/2h/2h/2h)

Rozszerzenia programowe:

  1. biologia
  2. chemia
  3. język angielski

Rekrutacja elektroniczna za pomocą panelu Nabór szkoły ponadpodstawowe.

Pozostałe kierunki kształcenia:

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin