Lubelskie Obchody Dnia Kadeta
12 maja kadeci z klasy 2 OPW wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Kadeta, które odbyły się w obiektach „Targów Lublin”. Na uroczystość zaproszono kadetów z klas mundurowych ze szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. W uroczystościach uczestniczyło 20 szkół z województwa lubelskiego prowadzących Oddziały Przygotowania Wojskowego. W czasie uroczystości wręczono puchary laureatom Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, które wręczył Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosław Bryś. Ponadto nasi kadeci obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu drużyn ze szkół laureatów.
foto: www.gov.pl - Katarzyna Link/LUW
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja
Dzień otwarty 2023
W sobotę, 22 kwietnia w szkole odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami, uczniami a także z przedstawicielami jednostek mundurowych, z którymi współpracujemy, czyli wojskiem, policją i strażą pożarną. Nasi goście, pod okiem kadetów, mogli poćwiczyć strzelanie, musztrę, wiązanie węzłów, resuscytację krążeniowo-odddechową, pokonać policyjny tor przeszkód, poznać techniki samoobrony. Ochotnicy przymierzali się do naszych mundurów a nawet odwiedzili studio makijażu wojskowego (czyt. kamuflażu). Wielu odwiedzających zajrzało również do internatu. Jak na dobrych gospodarzy i szkołę z mundurem w tle przystało, poczęstowaliśmy wszystkich prawdziwą wojskową grochówką.
Czy było fajnie? Sami zobaczcie! foto
Akcja Żonkile
19 kwietnia to rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Nasza szkoła po raz pierwszy włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.
Nasi uczniowie przygotowali żonkile, które wiązane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.