Internat

Internat

Telefon do internatu w godzinach 600-800 oraz 1400-2200

502-470-815

Kierownik internatu

Katarzyna Cichocka

przyjmuje rodziców i młodzież

we wtorki i środy od godz.12.00-17.00

oraz w piątki od 12.00-16.00

internat2

Informacje dla rodziców i uczniów mieszkających w internacie

1.Warunkiem przyjęcia do internatu jest złożenie niezbędnych dokumentów:

  • Podanie o przyjęcie do internatu.
  • Komplet oświadczeń i zgód podpisanych przez rodziców /opiekunów dotyczących pobytu w internacie.

2. Warunkiem mieszkania w Internacie jest systematyczne regulowanie opłat.Płatności dokonuje się do końca miesiąca poprzedniego w sekretariacie szkołyZa miesiąc wrzesień płatności dokonuje się do 6 września.

Można dokonywać wpłat przelewem na konto: 02 9206 0009 7103 5406 2000 0310

w tytule przelewu należy podać:

  • imię i nazwisko ucznia,
  • kwotę z podziałem na darowiznę na cele oświatowe i wyżywienie,
  • miesiąc za jaki dokonuje się wpłaty.

3. Podczas dokonywania płatności lub po okazaniu dowodu przelewu każdy wychowanek otrzyma kartkę abonamentową na wyżywienie. Na podstawie tych kartek wydawane będą obiady w stołówce internatu.

4. Nie można mieszkać w internacie nie wykupując wyżywienia.

Odliczanie stawek żywieniowych za niewykorzystane dni odbywa się wg następujących zasad:

  • dzień/dni  nieobecności w internacie należy zgłosić wychowawcy dzień wcześniej do godz.14.00,
  • w przypadku, gdy wychowanek jest w domu i zaistnieją nagłe sytuacje powodujące nieobecność w internacie, należy zgłosić nieobecność telefonicznie,
  • przed końcem każdego miesiąca zgłoszenie nieobecności należy zgłosić dwa dni wcześniej.

Ilość dni zgłoszonych do odpisania odliczamy w miesiącu następnym, pomniejszając wpłatę za wyżywienie o daną kwotę.

6. Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:

  • darowizna na cele oświatowe  – 20,- zł (we wrześniu 70,-zł)
  • dzienna stawka żywieniowa – 11,- zł.

Opłatę za wyżywienie oblicza się mnożąc dzienną stawkę żywieniową przez liczbę dni nauki szkolnej przypadającą w danym miesiącu.

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie wyżywienia przez GOPS lub MOPS.

7. Wszyscy mieszkańcy internatu muszą być w nim zameldowani czasowo na okres nauki.

8. W internacie obowiązuje określony porządek dnia oraz zasady postępowania, które szczegółowo opisuje Regulaminu Internatu.

9. Wyjazd z internatu w ciągu tygodnia wymaga zgody wychowawcy i telefonicznego potwierdzenia wyjazdu przez rodziców/opiekunów.

10. W pokojach mieszkalnych obowiązuje zakaz używania urządzeń elektrycznych typu: czajniki, farelki, tostery, itp. Z urządzeń tego typu można korzystać wyłącznie w kuchni dla młodzieży za zgodą wychowawcy.

11. Za nieprzestrzeganie Regulaminu Internatu (m.in.: spożywanie alkoholu lub środków odurzających; palenie papierosów; samowolne opuszczanie internatu; nagminne zakłócanie ciszy nocnej; przebywanie w czasie ciszy nocnej na piętrze, którego się nie zamieszkuje; niszczenie mienia internackiego; wulgarne zachowanie itp.) grozi skreślenie z listy wychowanków lub czasowe zawieszenie w prawach mieszkańca internatu.

 

 

bilard internatZ końcem ubiegłego roku do świetlicy internackiej został zakupiony stół bilardowy. Od samego początku wśród amatorów gry w bilard znaleźli się nie tylko chłopcy, lecz także dziewczęta, którzy dzielnie ze sobą rywalizują. W celu wyłonienia najlepszych graczy w dniu 18 kwietnia rozpoczął się turniej Pool bilard (odmiana 8-bil), który prowadzi p. Mirosław Kardas. Do rywalizacji przystąpiło kilkanaście osób, obecnie toczą się rozgrywki o awans do ćwierćfinału. Turniej sprzyja promowaniu obowiązujących zasad gry, mobilizuje wychowanków do współzawodnictwa, aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego oraz sprzyja integracji. 

DSCN0130Przedświąteczny czas sprzyja kultywowaniu tradycji wielkanocnych oraz ujawnieniu się talentów i pomysłowości wychowanków. Wszystkie chętne osoby, uczestnicząc w zajęciach artystycznych, wykonały piękne pisanki. Zajęcia prowadzone przez p. Renatę Cąkała były doskonałą okazją do dyskusji na temat tradycji świątecznych, poznania różnorodnych technik i wymiany doświadczeń. Dobra atmosfera w czasie zajęć pozytywnie wpływała na integrację młodzieży. 

ciastkaCiasteczka owsiane - nasze ulubione, czesto więc powstają w internackiej kuchni. Lubimy je piec gdy pada deszcz lub po prostu na osłodę. Są chrupiące i pachną wanilią.... Szybkie, pyszne... polecamy.
Przepis mamy od pani Katarzyny Cichockiej i możemy wam go podać :)

Chrupiące ciastka owsiane 

200g masła
3/4 szkl. cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1 jajko
1 szklanka mąki pszennej
1/2 łyżeczki sody
2 i 1/2 szklanki płatków owsianych
1/2 szklanki bakalii (my lubimy z rodzynkami i żurawiną)
Wszystko razem zagnieść, z ciasta formowac w rękach kulki, układć je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i spłaszczać. (Między ciasteczkami zachowujemy odstępy). Wstawić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przez ok. 17 minut. Podawać przestygnięte.

Udanych wypieków:)
nasze ciacha

20160208 180623Koniec karnawału uczciliśmy smażeniem faworków, w tym roku kolej przypadła na dziewczyny.Było pysznie!

phoca thumb l obraz 022Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku. W dniu 16 grudnia 2015 roku w internacie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym na kolacji wigilijnej spotkali się wychowankowie, wychowawcy, kierownik internatu Ewa Kardas oraz wicedyrektor Marzena Kamińska. Uroczystą kolację rozpoczęli wychowankowie przybliżając krótko historię świąt Bożego Narodzenia. Następnie zabrała głos pani wicedyrektor składając wszystkim życzenia, a pani kierownik zaprosiła wychowanków do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia przygotowanych potraw. Niezwykle emocjonującym wydarzeniem okazał się konkurs kolęd i recytacji wierszy o tematyce bożonarodzeniowej szczególnie, iż na zwycięzcę czekała słodka nagroda przygotowana przez panią kierownik Ewę Kardas. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, a ostatecznie zwyciężyła Izabella Sztyber. Uroczystość odbyła się w bardzo miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze i z pewnością wprowadziła młodzież w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

phoca thumb l obraz 00815 grudnia 2015r. wychowankowie naszego internatu odwiedzili siedleckie lodowisko i kino. Opiekunami wycieczki byli: p. Mirosław Kardas oraz p. Dariusz Rabek. Celem wycieczki było między innymi kształtowanie postaw prozdrowotnych, wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych, integracja grupy i oczywiście dobra zabawa. Wychowankowie byli bardzo chętni do łyżwiarskich wyczynów. Niektórzy z ogromną determinacją i poświęceniem starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Następnie po krótkim odpoczynku udaliśmy się do kina na drugą część filmu: „Igrzyska śmierci: Kosogłos”. Niektórzy mieli możliwość konfrontacji oglądanego seansu z pierwszą częścią serii. Wracaliśmy ze świadomością, że wyjazd był udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć, natomiast czas wspólnej zabawy i relaksu z pewnością pozytywnie nastroi wszystkich do dalszej nauki. 

ewakuacja internatuW dniu 09 listopada 2015 r. o godzinie 16.30 w internacie Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji. W akcji ewakuacyjnej wzięły udział wszystkie osoby przebywające w tym czasie w budynku internatu. Wychowankowie dostosowali się poleceń wychowawców i oznaczeń na ścianach dotyczących dróg ewakuacyjnych, a cała akcja przebiegła szybko i sprawnie. 

indeks

Pani Beata Baran ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie zainaugurowała realizację w naszej szkole programu „Smak życia czyli debata o dopalaczach”. Jest to program profilaktyki uniwersalnej, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat. Jego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontaty z tymi produktami. Jako pierwsi w zajęciach uczestniczyli wychowankowie internatu.


Pani Beata zaprezentowała również uczniom ALKO- i NARKOgogle,  które symulują wiele skutków używania alkoholu, narkotyków lub przedawkowania leków: dezorientacja, zaburzenia percepcji przestrzeni, zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia obrazu.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1