Internat

Internat

Telefon do internatu w godzinach 600-800 oraz 1400-2200

502-470-815

Kierownik internatu

Katarzyna Cichocka

przyjmuje rodziców i młodzież

we wtorki i środy od godz.12.00-17.00

oraz w piątki od 12.00-16.00

internat2

Informacje dla rodziców i uczniów mieszkających w internacie

1.Warunkiem przyjęcia do internatu jest złożenie niezbędnych dokumentów:

  • Podanie o przyjęcie do internatu.
  • Komplet oświadczeń i zgód podpisanych przez rodziców /opiekunów dotyczących pobytu w internacie.

2. Warunkiem mieszkania w Internacie jest systematyczne regulowanie opłat.Płatności dokonuje się do końca miesiąca poprzedniego w sekretariacie szkołyZa miesiąc wrzesień płatności dokonuje się do 6 września.

Można dokonywać wpłat przelewem na konto: 02 9206 0009 7103 5406 2000 0310

w tytule przelewu należy podać:

  • imię i nazwisko ucznia,
  • kwotę z podziałem na darowiznę na cele oświatowe i wyżywienie,
  • miesiąc za jaki dokonuje się wpłaty.

3. Podczas dokonywania płatności lub po okazaniu dowodu przelewu każdy wychowanek otrzyma kartkę abonamentową na wyżywienie. Na podstawie tych kartek wydawane będą obiady w stołówce internatu.

4. Nie można mieszkać w internacie nie wykupując wyżywienia.

Odliczanie stawek żywieniowych za niewykorzystane dni odbywa się wg następujących zasad:

  • dzień/dni  nieobecności w internacie należy zgłosić wychowawcy dzień wcześniej do godz.14.00,
  • w przypadku, gdy wychowanek jest w domu i zaistnieją nagłe sytuacje powodujące nieobecność w internacie, należy zgłosić nieobecność telefonicznie,
  • przed końcem każdego miesiąca zgłoszenie nieobecności należy zgłosić dwa dni wcześniej.

Ilość dni zgłoszonych do odpisania odliczamy w miesiącu następnym, pomniejszając wpłatę za wyżywienie o daną kwotę.

6. Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:

  • darowizna na cele oświatowe  – 20,- zł (we wrześniu 70,-zł)
  • dzienna stawka żywieniowa – 11,- zł.

Opłatę za wyżywienie oblicza się mnożąc dzienną stawkę żywieniową przez liczbę dni nauki szkolnej przypadającą w danym miesiącu.

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie wyżywienia przez GOPS lub MOPS.

7. Wszyscy mieszkańcy internatu muszą być w nim zameldowani czasowo na okres nauki.

8. W internacie obowiązuje określony porządek dnia oraz zasady postępowania, które szczegółowo opisuje Regulaminu Internatu.

9. Wyjazd z internatu w ciągu tygodnia wymaga zgody wychowawcy i telefonicznego potwierdzenia wyjazdu przez rodziców/opiekunów.

10. W pokojach mieszkalnych obowiązuje zakaz używania urządzeń elektrycznych typu: czajniki, farelki, tostery, itp. Z urządzeń tego typu można korzystać wyłącznie w kuchni dla młodzieży za zgodą wychowawcy.

11. Za nieprzestrzeganie Regulaminu Internatu (m.in.: spożywanie alkoholu lub środków odurzających; palenie papierosów; samowolne opuszczanie internatu; nagminne zakłócanie ciszy nocnej; przebywanie w czasie ciszy nocnej na piętrze, którego się nie zamieszkuje; niszczenie mienia internackiego; wulgarne zachowanie itp.) grozi skreślenie z listy wychowanków lub czasowe zawieszenie w prawach mieszkańca internatu.

 

 

matematykaKażdego dnia wychowankowie internatu mogą skorzystać z pomocy nauczycieli w odrabianiu lekcji czy nadrobieniu zaległości. Najczęściej "wykładana" jest matematyka - przyznajemy to nasza "Pięta Achillesowa", ale tylko do czasu...

CAM00783Wielkanoc tuż, tuż.... Pokoje w internacie  już posprzątane, pora więc udekorować Wielkanocne pisanki.
Poniedziałkowe popołudnie upłynęło nam na nauce zdobienia jajek techniką decoupage. A że zajęcie było bardzo "wciągające" kolorowych jajek powstał
cały kosz. 

Radosnych Świąt!!

faworkiTradycją staje sie już, że młodzież internatu w Tłusty Czwartek smaży faworki. "Zakasaliśmy" wiec rękawy i są... złote, chrupiące, pachnące, oprószone słodkim cukrem pudrem. Pyyycha. 

boisko internat17.02.2014r. – „Hu, hu, ha, hu, hu, ha nasza zima zła! My się zimy nie boimy…”czyli jak spędzamy czas wolny w internacie?

Wychowankowie internatu wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do aktywności na świeżym powietrzu. Amatorzy piłki nożnej poczuli powiew cieplejszego powietrza i odrobinę dłuższe dni. Gremialnie pobiegli na boisko szkolne odreagować stres szkolnych sprawdzianów i klasówek.

walentynkiW dniu 11.02.2014r. w naszym internacie odbyły się Walentynki połączone z dyskoteką szkolną. Z okazji dnia św. Walentego ogłoszony został konkurs na najpiękniejszą walentynkę. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu wyłoniło zwycięzców konkursu. Autorką najładniejszej Walentynki z grupy dziewcząt została uczennica klasy I LOw Klaudia Warowna, natomiast z grupy chłopców zwyciężył uczeń klasy III LOp Mateusz Bajura. Najpiękniejsze Walentynki zostały wyeksponowane na okolicznościowej gazetce, a zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie - kolejne Walentynki już za rok.

phoca thumb l p1060751Młodzież internatu poczuła klimat zbliżających się walentynek i upiekła słodkie muffinki z serduszkiem. Co prawda niektórzy tylko podjadali, a  inni oblizywali łyżki i miski ale wszyscy bawili się świetnie ;)

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1