ZS Radoryż

NASZA SZKOŁA

DLA UCZNIÓW

DLA RODZICÓW

KSZTAŁCENIE DLA DOROSŁYCH

KONTAKT

Klasy wojskowe

oboz Litwa 2023W dniach 24-29 lipca 10 kadetów oddziałów przygotowania wojskowego z naszej szkoły brało udział w międzynarodowym obozie wojskowym "ŽALGIRIS 2023" w miejscowości Pajūris na Litwie, gdzie ćwiczyli wraz z kadetami z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz polskimi kadetami z Ciechanowca.

Litewski wyraz Žalgiris oznacza po polsku Grunwald. Przez 5 dni kadeci w 4 plutonach składających z młodzieży z 5 różnych państw doskonalili m.in. taktykę wojskową, strzelanie, transport rannych z pola walki, udzielanie pierwszej pomocy w czasie ostrzału oraz poznawali kulturę innych krajów biorących udział w obozie. Aby zrelaksować się uczestnicy brali udział w spływie kajakowym po rzece Jūra oraz przezwyciężali lęk wysokości w parku linowym w mieście Taurogi.

Niektórzy z naszych kadetów mieli także przyjemność osobiście spotkać prezydenta Litwy, Gitanasa Nausėda, który wizytował jednostkę wojskową, gdzie mieszkali nasi kadeci. Nie zabrakło także dyskoteki na świeżym powietrzu oraz grilla.  Wszystkie zajęcia oraz cała komunikacja na obozie odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez instruktorów Litewskiego Związku Strzelców, który jest odpowiednikiem polskiego WOT. Czas na obozie minął bardzo szybko, gdyż kadeci nie mieli praktycznie czasu wolnego, a interakcje z kolegami z innych narodowości były niesamowitą przygodą. Dziękujemy CWCR oraz MON za umożliwienie nam zdobywania nowych umiejętności w tak niecodziennych warunkach.

Patronat honorowy

logo lawcsil logologo 4 slszlogo aszwlogo wcr biala podlaskalogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo WSEI Akademia

Przydatne strony

logo men logo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin