Internat

internat1W trakcie roku szkolnego 2021/2022 wychowankowie naszego internatu rozwijali swoje zainteresowania oraz rozbudzali ciekawość i umiejętność pozytywnego myślenia w działaniu uczestnicząc w konkursach: szachowym, warcabowym oraz bilardowym - turniej rozgrywek w tzw. „ósemkę”- Pool bilard (odmiana 8 bil). Konkursy miały na celu promowanie oficjalnie obowiązujących zasad gry, mobilizowanie wychowanków do współzawodnictwa, aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego oraz sprzyjanie integracji młodzieży. Rywalizacja toczyła się według klasycznych zasad obejmując fazę grupową oraz finałową, do której awansowali zawodnicy z największą ilością wygranych. Klasycznym hat-trickiem popisał się Konrad Bielecki z klasy 2L4w, który w każdym z konkursów zdobył I miejsce.

W dniu 9 czerwca 2022r. w świetlicy internackiej odbył także kolejny etap „Konkursu na najkulturalniejszego wychowanka i najkulturalniejszą wychowankę internatu”. Podstawowym celem konkursu było uwrażliwienie młodego pokolenia na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Internat pełni bardzo ważną funkcję wychowawczą i wspiera rodziców w tym zakresie. Staramy się, aby takie wartości, jak szacunek do drugiego człowieka, wzajemna życzliwość, kultura osobista stale funkcjonowały w codziennym życiu uczniów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 osób, wyłonionych na podstawie ankiet skierowanych do wszystkich mieszkańców oraz wychowawców internatu. Decydująca rozgrywka polegała na rozwiązaniu testu z zakresu ogólnie przyjętych zasad savoir vivre w różnych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy zaprezentowali wyrównany poziom i wykazali się wysoką znajomością zasad dobrego wychowania. Do wyłonienia zwycięzców konieczna była dogrywka, w wyniku której najkulturalniejszymi wychowankami w naszym internacie zostali: Natalia Rogala - klasa 2L4w oraz Kacper Bogusz - klasa 3l4w. Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie niespodzianki. Dobrze, że mamy wśród nas osoby, na których możemy się wzorować.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin