ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy wojskowej (Oddział Przygotowania Wojskowego) od 16 maja 2022r. do 31  maja 2022r. do godziny 15:00

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy policyjnej od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy pożarniczo-ogólne od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

klasa policyjna1004x573

klasa wojskowa1004x566

klasa pożarnicza 1004x591

slubowanie klas pierwszych26 listopada odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia w życiu nasze szkoły – ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie Proporca Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości: przedstawicieli wojewódzkich, powiatowych, oraz gminnych władz samorządowych, przedstawicieli współpracujących z naszą szkołą jednostek mundurowych - wojskowych, policyjnych i strażackich. Na uroczystości gościliśmy również rodziców kadetów klas pierwszych.

Tradycją naszej szkoły jest ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Uczniowie klas pierwszych, kadeci klas mundurowych, wypowiedzieli słowa roty ślubowania tym samym stając się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. W trakcie wystąpienia Pani dyrektor, Marzena Kamińska, przypomniała że przystąpienie do uroczystego ślubowania na sztandar, na wzór przysięgi żołnierskiej, to wielkie zobowiązanie wobec całej wspólnoty szkolnej. Naszym nowym kadetom życzymy, aby słowa roty przysięgi były obecne każdego dnia, a noszony mundur był powodem do dumy i patriotycznej postawy.

nadanie proporcaW drugiej części uroczystości nastąpiło wręczenie Proporca Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Na wstępie Pan Andrzej Rusinek przedstawił genezę powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działa przy powstałej w ubiegłym roku Ochotniczej Straży Pożarnej przy Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Dzięki działalności OSP przy naszej szkole, uczniowie klas pożarniczych mogą zdobywać wiedzę, kwalifikacje i nowe umiejętności podczas szkoleń i zajęć praktycznych, oraz korzystać z pozyskanego sprzętu pożarniczego. Symboliczne gwoździe w drzewiec proporca wbili zaproszenie goście oraz fundatorzy proporca. Pani dyrektor, Marzena Kamińska, złożyła serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i jednostkom zaangażowanym w utworzenie przy szkole Ochotniczej Straży Pożarnej, a szczególne słowa podziękowania padły pod adresem fundatorów proporca.

W kolejnej części uroczystości uczniowie klas wojskowych, pod nadzorem Pana Andrzeja Panasza, pokazali swoje umiejętności jakie zdobywają podczas zajęć przygotowania wojskowego. Przed szkołą zaprezentowali elementy taktyki wojskowej, jakie na co dzień wykonują zawodowi żołnierze. Wyszkolenie uczniów zdobyło bardzo duże uznanie zgromadzonych widzów.

obrazlogo OPW 300x300

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin