ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy wojskowej (Oddział Przygotowania Wojskowego) od 16 maja 2022r. do 31  maja 2022r. do godziny 15:00

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy policyjnej od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy pożarniczo-ogólne od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

klasa policyjna1004x573

klasa wojskowa1004x566

klasa pożarnicza 1004x591

Brązowy Vintage Zdjęcie Kolaż Post na Facebooku„Szkoła Pamięta”- to już trzecia edycja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – zachęta szkół do upamiętniania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci. Nic bowiem tak nie uczy patriotyzmu jak żywa lekcja historii, która stwarza możliwości wyjścia w teren w poszukiwaniu zapomnianych miejsc, ciekawych przedmiotów, czy fascynujących przekazów muzealnych. W ramach edukacji historycznej nasi uczniowie odwiedzili groby ofiar II wojny światowej na Cmentarzu Parafialnym w Radoryżu Kościelnym. Oddali hołd żołnierzom poległym w kampanii wrześniowej, ppor. Jadwidze Holnickiej -Szulc- sanitariuszce i członkini AK oraz ppor. Józefowi Matuszowi- ps. „LONT”, dowódcy oddziału Zbrojnego Zrzeszenia WiN Obwód Łuków. Kolejnym miejscem zasługującym na uwagę jest budynek dworca kolejowego w Krzywdzie. Niedawno została odsłonięta tam wmurowana tablica pamiątkowa nawiązująca do postaci gen. Franciszka Kleeberga i żołnierzy SGO Polesie. Na dwóch innych możemy poczytać o samym generale oraz poznać historię dworca. Kolejnym punktem była lekcja historii w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. W siedmiu multimedialnych salach znajduje się ponad 1400 unikatowych eksponatów, a wśród nich elementy umundurowania, uprzęży konnych, broń, amunicja, przedmioty codziennego użytku i rzeczy osobiste żołnierzy. W placówce mieszczą się również: sala tradycji regionalnych, sala myśliwska i galeria rzeźby ludowej.

obrazlogo OPW 300x300

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin