ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy wojskowej (Oddział Przygotowania Wojskowego) od 16 maja 2022r. do 31  maja 2022r. do godziny 15:00

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy policyjnej od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

Rekrutacja i złożenie wniosku do klasy pożarniczo-ogólne od 16 maja 2022r. do 24 czerwca 2022r.

klasa policyjna1004x573

klasa wojskowa1004x566

klasa pożarnicza 1004x591

Innowacja "Warto być poliglotą" ma za zadanie zachęcić uczniów do efektywnej i praktycznej nauki języków obcych. W celu realizacji innowacji zaplanowawne zostały różne działania.

26 października w naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem naszej innowacji pedagogicznej "Warto być poliglotą". W rywalizacji wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych, którzy zaprezentowali się w repertuarze w językach angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu została Gabriela Józwik z Zespołu Szkół w Krzywdzie, która oczarowała Jury piosenką "Alone" autorstwa Alana Walkera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy talentu, a Gabrysi życzymy kolejnych sukcesów.

27 października odbyła się wizyta przedstawicieli i zagranicznych studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na czele z dr Przemysławem Terejko – językoznawcą i wykładowcą tej uczelni. Podczas tej wizyty uczniowie wysłuchali wykładu nt. różnych wariantów języka angielskiego na świecie oraz prezentacji przybyłych z Birmy, Tajlandii, Lesotho, Nigerii, Ekwadoru i Rwandy studentów, którzy opowiadali o zwyczajach i kulturze swoich krajów. Przybyli goście byli zauroczeni naszą szkołą dlatego zostali zaproszeni na krótki pokaz samoobrony i wzięli udział w zajęciach strzelania.

W ramach innowacji odbyły się także warsztaty językowe, konkursy, wykłady on-line, oraz zdalne lekcje z uczniami i nauczycielami z innych krajów.

 

obrazlogo OPW 300x300

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin