Klasy policyjne

lekcja z policja 2Czy mamy wpływ na własne bezpieczeństwo?

Pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie policjantów łukowskiej "drogówki" z kadetami III klas policyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie mł. asp. Justyna Lendzion i sierż. Paweł Cieślak przedstawili problematykę związaną z przyczynami oraz skutkami wypadków drogowych oraz odpowiedzialnością kierujących za prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu lub innych zabronionych prawem substancji.

Policjanci podkreślali, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego co pozwala uniknąć kary w postaci mandatu karnego.
Policjanci opierając się na przykładach prawdziwych zdarzeń drogowych poruszyli również problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzysta.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin