ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obrazlogo OPW 300x300

europejski dzien jezykow obcychOd 20 lat 26 września cała Europa świętuje dzień różnorodności językowej i promowania wielojęzyczności - ustanowiony przez Radę Europy Dzień Języków Obcych.

Różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, a co za tym idzie, rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem każdego z nas. Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza.

27 września uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób przekonali się o tym włączając się w realizację powyższych założeń i wspólnie poznając kulturę i języki krajów europejskich oraz rolę znajomości języków obcych w życiu człowieka.

W ramach obchodów tego dnia, uczniowie wzięli udział w szeregu zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych aktywności. Ubrani w barwy flag wylosowanych państw wzięli udział w mini sesji zdjęciowej i przygotowali plakaty językowe, które można oglądać na szkolnym korytarzu. Ponadto, reprezentacje klas rywalizowały w Turnieju Wiedzy o Językach Obcych oraz Internetowym Quizie Językowym, wykazując się wiedzą, duchem rywalizacji i ogromnym poczuciem humoru. Udział w tych przedsięwzięciach pozwolił im poznać kulturę i języki krajów europejskich oraz uświadomić im, że języków obcych uczyć się warto.

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1