ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obrazlogo OPW 300x300

rozpoczęcie roszku szkolnego 2021-20221 września uczniowie blisko 20 tysięcy szkół w całej Polsce rozpoczęli nowy, 2021/2022, rok szkolny. W naszej szkole, w związku z obowiązującymi zasadami sanitarnymi,  inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się na sali gimnastycznej dla uczniów klas pierwszych i drugich, oraz w formie indywidualnych spotkań z wychowawcami w salach lekcyjnych dla uczniów klas trzecich.

Inaugurację roku szkolnego zaszczycili swoją obecności zaroszeni goście: proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym ks. kanonik Zbigniew Daniluk, starosta łukowski Dariusz Szustek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie st. bryg. Tomasz Majewski, Komendant Powiatowy Policji podinsp. Leszek Misiak, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białej Podlaskiej mjr Ryszard Kowalczyk, przedstawiciel 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej mjr Krzysztof Bociarn, st. kpt. Sylwester Goławski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Na wstępie dyrektor szkoły, Pani Marzena Kamińska, przywitała zgromadzoną młodzież oraz zaproszonych gości i rodziców. Wszystkim uczniom, oraz nauczycielom życzyła, aby nowy rok szkolny przebiegał w tradycyjnej i pełnej spokoju formie. Szczególne słowa zwróciła do uczniów klas pierwszych – życząc im sukcesów w nauce i spełnienia oczekiwanych planów w związku z rozpoczęciem nauki w klasach mundurowych. O znaczeniu nauki i wykształcenia w życiu codziennym, atutach nauki w naszej szkole oraz możliwościach zawodowych po zakończeniu nauki mówili zaproszeni goście.

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie  spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1