ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obrazlogo OPW 300x300

narodowe-czytanie-20214 września w naszej szkole przy współudziale starosty łukowskiego, Muzeum Regionalnego w Łukowie i Muzeum Henryk Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło Narodowe Czytanie 2021. Tegoroczną jubileuszową, dziesiątą, odsłoną Narodowego Czytania jest lektura Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. 

Fragmenty utworu czytali zaproszeni na tegoroczną akcję goście: przedstawiciele Senatu RP i Sejmu RP w osobach senatora Stanisława Gogacza i posła Sławomira Skwarka, przedstawiciele władz wojewódzkich: Ryszard Szczygieł i Małgorzata Bogusz, przedstawiciele władz powiatowych: starosta łukowski Dariusz Szustek, wicestarosta łukowski Janusz Kozioł, członek zarządu powiatu Wojciech Czerniec i członek rady powiatu Danuta Bosek, przedstawiciel władz gminnych w osobie wójta Krzysztofa Wardy. Podczas tegorocznego spotkania fragmenty dzieła przedstawili także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Coroczne wydarzenie „Narodowe Czytanie” organizowana jest pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej i ma zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1