Klasy wojskowe
klasa wojskowa
Drodzy Ósmoklasiści!
KLASA WOJSKOWA👌 to oferta kształcenia skierowana do osób, które w przyszłości chciałyby założyć wojskowy mundur i służyć w jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych RP. To zawód dla ludzi aktywnych, lubiących wyzwania, dbających o swoją sprawność fizyczną. Dający wiele satysfakcji, zapewniający możliwość ciągłego rozwoju oraz stabilność zarobków.
Oddział Przygotowania Wojskowego, prowadzony w naszej Szkole za zgodą Ministra Obrony Narodowej oferuje Wam oprócz lekcji wpisanych w program Liceum Ogólnokształcącego dodatkowe zajęcia z przygotowania wojskowego. Obejmują one szkolenie teoretyczne i praktyczne prowadzone przez odpowiednio przygotowanego nauczyciela oraz żołnierzy z jednostki wojskowej. Szkolenie kończy pięciodniowy obóz wojskowy, gdzie będziecie pod czujnym okiem żołnierzy doskonalić swoje umiejętności praktyczne w zakresie żołnierskiego rzemiosła.
Podczas pobytu w Szkole będziecie mieli również okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z musztry i ceremoniału wojskowego, samoobrony oraz strzelania. Trwają zaawansowane prace nad projektem strzelnicy krytej, która będzie budowana na naszym terenie. Rozbudowujemy również zewnętrzny tor sprawnościowy, na którym będziecie doskonalić swoją tężyznę fizyczną.
Przychodząc do klasy wojskowej otrzymacie pakiet umundurowania, sprzęt niezbędny do zajęć praktycznych, a na jeden obóz wojskowy wyjedziecie całkowicie za darmo. Osoby, które mają problem z dojazdem do Szkoły będą mogły zamieszkać w internacie.
Po zakończeniu szkolenia otrzymacie certyfikat, wydany przez Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej oraz zaświadczenie o ukończeniu Oddziału Przygotowania Wojskowego. Dzięki nim odbędziecie krótszą niż inni służbę przygotowawczą w wojsku oraz otrzymacie dodatkowe punkty w naborze do jednej z czterech Akademii Wojskowych. Studia na nich są całkowicie bezpłatne i kończą się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera oraz promowaniem na pierwszy stopień oficerski.💪
Absolwenci klas wojskowych mają pierwszeństwo w podjęciu zawodowej lub terytorialnej służby wojskowej, a w drodze do niej wspiera Was wyznaczony specjalnie do tego celu oficer z Wojskowej Komendy Uzupełnień.
Jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania napisz do nauczyciela prowadzącego klasy wojskowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pomyśl i zdecyduj o swojej przyszłości w żołnierskim mundurze.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin