ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obrazlogo OPW 300x300

Razem na ŚwiętaUczniowie naszej szkoły dołączyli do projektu MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, budowania wspólnot i umacniania więzi międzypokoleniowych oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

 Akcja obejmowała następujące działania:

- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom osobiście lub np. poprzez wrzucenie do skrzynek pocztowych,

- samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliższej okolicy,

- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy czy przyjaciół.

Ponadto uczniowie własnoręcznie przygotowali i wysłali kartki urodzinowo-świąteczne dla dwójki rodzeństwa, którzy w okolicy Świąt Bożego Narodzenia obchodzili urodziny. Bartosz, który skończył 4 lata, jest niepełnosprawny – niedawno przeszedł operację stóp, żeby mógł stanąć i zacząć chodzić. Jego siostra, która ma 6 lat, jest ciągle smutna ze względu na długotrwałą rozłąkę z mamą.

Obdarowując dzieci kartkami urodzinowymi, chcieliśmy, aby na ich twarzy pojawił się uśmiech.

Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji MEN „Razem na Święta”, serdecznie dziękujemy.

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1