ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
Nauczanie zdalne w szkołach zaocznych
W szkołach dla dorosłych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych nauczanie przedmiotrów teoretycznych odbywa się w formie zdalnej.

Zajęcia praktyczne dla uczestników kursu ROL.04 od 30 listopada 2020 r. odbywają się stacjonarnie w gospodarstwie.

Plan konsultacji: 23-24 stycznia 2021 r.

obraz

Fotoram.io 1UNICEF Polska MDPD grafika do wykorzystania 1Fotoram.io

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To był szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane były na dzieci i ich prawa.

20 listopada młodzież i nauczyciele zjednoczyli się w działaniu i podjęli inicjatywy, których celem było okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiły zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o tym dniu i realizowali różne aktywności on-line, które miały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie - kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Polskie szkoły i przedszkola nie pozostają obojętne na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF na godzinach wychowawczych uczniowie „odbyli” podróż po Jemenie i wspólnie z wychowawcami rozwiązali test o prawach dzieci. Przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w quzie zorganizowanym na platformie Kahoot na temat znajomości Konwencji o prawach dzieci. I miejsce zajęła Wiktoria Ciołek z klasy III LOw, II miejsce – Klaudia Dadasiewicz z klasy II LOp, III miejsce – Wojciech Czarnecki z klasy II LOw.

Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, uczniowie i nauczyciele zrobili sobie zdjęcia w otoczeniu koloru niebieskiego – symbolu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1