Klasy wojskowe

obózW dniach 18 – 22 września 2020 roku w Niedzicy odbył się obóz wojskowy dla kadetów klas mundurowych z Radoryża Smolanego. Uczestniczyło w nim 53 uczniów z klas drugich. Obóz trwał pięć dni. Każdy z nich rozpoczynała zaprawa poranna, a po śniadaniu kadeci wyruszali na zaplanowane zajęcia. Trwały one czasami do późnych godzin nocnych, z przerwami na posiłek. W trakcie pobytu kadeci ćwiczyli podstawy zielonej i czarnej taktyki, a następnie doskonalili swoje umiejętności z tego zakresu w grach wojennych z użyciem markerów paintball. Podczas zajęć nocnych uczyli się maskowania oraz poruszania po nieznanym terenie, a ich celem było obezwładnienie wartowników, pilnujących obiektów. Nie mogło również zabraknąć technik linowych, zarówno pionowych jak i poziomych. Była przeprawa przez rzekę na linie, zjazdy z mostu oraz skał, gdzie wysokość, z której należało zejść, a następnie zjechać z rannym kolegą dochodziła do 15 metrów. Obóz prowadzili doświadczeni instruktorzy, którzy wiele lat przesłużyli w jednostkach antyterrorystycznych Policji lub batalionach powietrznodesantowych Wojska Polskiego.

Na zakończenie obozu każdy z uczestników otrzymał certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności.

relacja filmowa i foto na na naszym FB

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow  Logo WFOSiGW Lublin