ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
WYWIADÓWKA

24 września 2021r. o godzinie 1600 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Zebrania rodziców z wychowawcami klas:

  • klasa I p - sala 3
  • klasa I opw - sala 8
  • klasa 2L4p - sala 5
  • klasa 2L4w - sala 6
  • klasa 3L4p - sala 4
  • klasa 3L4w - sala 9
  • klasa III p - sala 10
  • klasa III w - sala 7

obrazlogo OPW 300x300

obózW dniach 18 – 22 września 2020 roku w Niedzicy odbył się obóz wojskowy dla kadetów klas mundurowych z Radoryża Smolanego. Uczestniczyło w nim 53 uczniów z klas drugich. Obóz trwał pięć dni. Każdy z nich rozpoczynała zaprawa poranna, a po śniadaniu kadeci wyruszali na zaplanowane zajęcia. Trwały one czasami do późnych godzin nocnych, z przerwami na posiłek. W trakcie pobytu kadeci ćwiczyli podstawy zielonej i czarnej taktyki, a następnie doskonalili swoje umiejętności z tego zakresu w grach wojennych z użyciem markerów paintball. Podczas zajęć nocnych uczyli się maskowania oraz poruszania po nieznanym terenie, a ich celem było obezwładnienie wartowników, pilnujących obiektów. Nie mogło również zabraknąć technik linowych, zarówno pionowych jak i poziomych. Była przeprawa przez rzekę na linie, zjazdy z mostu oraz skał, gdzie wysokość, z której należało zejść, a następnie zjechać z rannym kolegą dochodziła do 15 metrów. Obóz prowadzili doświadczeni instruktorzy, którzy wiele lat przesłużyli w jednostkach antyterrorystycznych Policji lub batalionach powietrznodesantowych Wojska Polskiego.

Na zakończenie obozu każdy z uczestników otrzymał certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności.

relacja filmowa i foto na na naszym FB

Flaga godloZadanie polegające na zakupie „pakietu ubiorczego ucznia OPW” dla 28 uczniów, oraz „pakietu szkoleniowego OPW” dla Oddziału Przygotowania Wojskowego w roku szkolnym 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym, zrealizowane zostało w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa, reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, w wysokości 80528,00 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania: 100660,00 złotych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1