ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

Próba sprawności fizycznej

test sprawnosciowy

W dniu 31 lipca 2020 roku o godz. 10.00 w szkole zostanie przeprowadzona próba sprawności fizycznej obejmująca bieg na 1000 metrów oraz tor sprawnościowy, badający cechy motoryczne kandydatów do pierwszej klasy wojskowej. Obowiązuje strój sportowy.
Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożyli podanie do naszej szkoły o przyjęcie do klasy wojskowej proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.
Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do klasy wojskowej.

obraz

porozumienie WKU 202023 lipca 2020 r. dyrektor szkoły, Pani Marzena Kamińska podpisała porozumienie o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Białej Podlaskiej reprezentowaną przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłka Macieja Kwiatkowskiego.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej oraz Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym będą współpracować ze sobą na rzecz edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej. Obie strony ponadto zobowiązały się do wspierania działań dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa.

Celem współpracy będzie przede wszystkim promowanie form służby wojskowej w Siłach Zbrojnych w tym naboru kandydatów do szkolnictwa wojskowego i służby przygotowawczej oraz wojsk obrony terytorialnej. Dzięki zawartemu porozumieniu nasza szkoła uzyska wsparcie merytoryczne i logistyczne w procesie dydaktycznym i wychowawczym uczniów. Zgodnie z treścią porozumienia kadeci naszej szkoły będą uczyli w przedsięwzięciach organizowanych przez WKU. W szkole pojawią  się przedstawicie WKU, którzy będą wspierali proces nauczania przedmiotów wojskowych, oraz będą prowadzić działania promocyjno-informacyjne dotyczące popularyzacji służby wojskowej wśród uczniów szkoły.

Podpisane porozumienie to prawnie usankcjonowanie współpracy jakie nasza szkoła od kilku lat realizuje z Wojskową Komendą Uzupełnień w Białej Podlaskiej.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1