ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas 3

proba sprawnosci fizycznej

Kandydaci do Oddziału Przygotowania Wojskowego !!!

W dniu 10 czerwca 2021 roku o godz. 08.30 w naszej szkole zostanie przeprowadzona „Próba Sprawności Fizycznej” obejmująca bieg na 1500 metrów (chłopcy) oraz 800 metrów (dziewczęta), a także tor sprawnościowy (wszyscy kandydaci). Obowiązuje strój sportowy.

Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożą podanie do naszej szkoły o przyjęcie do OPW proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00.

Rodzic/opiekun prawny dodatkowo na miejscu wypełnia oświadczenie o stanie zdrowia kandydata. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.

Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do tej klasy.

obrazlogo OPW 300x300

plakat

 

Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zaprasza absolwentów klas ósmych do kontynuowania nauki w naszej szkole. Ofertę w szczególności kierujemy do młodych osób, zainteresowanych karierą w mundurze żołnierza, policjanta lub strażaka.

Szkoła prowadzi klasy mundurowe od 2010 roku. Mamy zawarte porozumienia o współpracy z Komendą Powiatową Policji, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Lotniczą Akademią Wojskową, Akademią Sztuki Wojennej, Wojskową Komendą Uzupełnień w Białej Podlaskiej oraz jednostkami wojskowymi z Dęblina i Białej Podlaskiej.

 

 

 

certyfikat

Szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. Takich szkół w Polsce jest niewiele ponad 100. Obecnie trwają prace nad utworzeniem w szkole Oddziału Przygotowania Wojskowego. Stosowny wniosek złożyliśmy w Ministerstwie Obrony Narodowej i czekamy na zgodę Pana Ministra Mariusza Błaszczaka.

 

 

Absolwenci w mundurach

 

 

Szkoła wykształciła liczne grono absolwentów, którzy służą w wojsku, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. To między innymi Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego, Kompania Reprezentacyjna Policji, Komenda Policji w Łukowie, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Jeden z absolwentów kształci się na studiach wojskowych w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, kolejnych dwóch skończyło Centralną Szkołę Aspirantów Pożarnictwa w Częstochowie.

 

 

 

 

 

klasy policyjneklasy pożarniczeklasy wojskowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe zajęcia edukacyjne z zakresu edukacji wojskowej, edukacji o Policji oraz edukacji pożarniczej prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli z wieloletnim stażem w służbach mundurowych. Wspierają ich żołnierze, policjanci oraz strażacy. Szkoła organizuje obozy szkoleniowe w Bieszczadach i Pieninach, wyjazdy na szkolenia poligonowe, wyjazdy do jednostek i uczelni oraz kurs spadochronowy. Dysponujemy strzelnicą pneumatyczną, salą do walki wręcz, siłownią, placem do musztry, magazynem wojskowym z wyposażeniem do prowadzenia zajęć praktycznych, pełnowymiarowym boiskiem, salą gimnastyczną oraz internatem. Cały czas prowadzimy prace nad poszerzeniem bazy szkoleniowej szkoły.

 

Absolwenci klas mundurowych oprócz wiedzy i umiejętności praktycznych otrzymują dodatkowe punkty w naborze do uczelni wojskowych, Policji oraz Straży Pożarnej.

Dla osób nie zainteresowanych klasami mundurowymi istnieje możliwość kształcenia w klasie ogólnej.

Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia fanpage'a naszej szkoły. 

https://www.facebook.com/279420968829072/photos/a.279421622162340/1323902697714222/?type=3

Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji na temat klas mundurowych oraz zdjęć i filmów ze szkoleń, obozów, uroczystości oraz codziennego życia szkoły.

Zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną oraz media społecznościowe. Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania.

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną.

UWAGA!!

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz.U.2020, poz.657) dotychczasowe terminy rekrutacji  do szkół ponadpodstawowych  zostają odwołane.

Nowe terminy nie zostały jeszcze podane. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1