Internat

paczkiDnia 11.02.2020r. dziewczęta sprawdzały swoje umiejętności  kulinarne przed tłustym czwartkiem i  smażyły  pączki,  oponki  i pączunie. W naszym internacie pamiętamy o zachowaniu tradycji. Zgodnie z założeniami zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w kuchni oraz technologią wyrobu ciasta drożdżowego. Prace wychowanków nadzorowali wychowawcy. Frajdą dla  wychowanków było wałkowanie ciasta i wykrawanie kształtów oponek i pączuszków. Efektem ich działań  były pięknie wyglądające i smaczne wyroby. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wykazali się dużą cierpliwością, gdyż przygotowanie ciasta drożdżowego, formowanie pączków,  a następnie ich smażenie zajmuje dużo czasu. Po  zakończeniu prac kucharskich i porządkowych, wychowankowie z apetytem zjedli przygotowane słodkości.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1