ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

rajdW nocy z 17 na 18 stycznia 2020r. kadeci naszych klas mundurowych po raz kolejny wzięli udział w Pieszym Rajdzie Powstańczym im. Ks. Stanisława Brzóski. Była to Już V edycja Rajdu, którą rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Styczniowych odprawiona w kościele św. Rocha na cmentarzu w Łukowie. Następnie wszyscy uczestnicy „ubrani” w symbole narodowe udali się pod pomnik Ks. Brzóski w rezerwacie Jata, by tam, około północy odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchać Apelu Poległych, który odczytał kadet klasy II wojskowej Mateusz Mućka w asyście kolegów w składzie: Konrad Kopyść, Marcin Miszkurka, Artur Klębowski, Dawid Kopyść, Patryk Skolimowski, Sebastian Kalenik. Była to dla naszych uczniów kolejna, żywa lekcja historii, a także odkrywanie śladów walecznej przeszłości naszego regionu. Biorąc udział w Rajdzie oddaliśmy hołd bohaterom, dzięki którym możemy dziś nazywać się Polakami. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i czynne angażowanie naszych uczniów w przebieg całego wydarzenia oraz za otrzymane podziękowanie. Do zobaczenia za rok!!!
Zdjęcia dzięki uprzejmości Fot. Paweł Przeździak/ Piotr Przeździak

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1