ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

dni języka angielskiego12 grudnia klasa II policyjna odbyła wycieczkę do Lublina. Uczniowie wzięli udział w organizowanych przez Centrum Brytyjskie UMCS Dniach Języka Angielskiego. Mieli okazję zapoznać się z działalnością Centrum Brytyjskiego i jego bogatym księgozbiorem oraz wysłuchać ciekawego wykładu, który wygłosił wykładowca KUL dr Łukasz Borowiec. "English Drama in a Nutshell", czyli angielski dramat w pigułce, w przystępny sposób przypomniał nam cechy dramatu oraz zaprezentował, w jaki sposób przez stulecia ewoluował dramat angielski, zaczynając od Mystery Play, poprzez klasyki Williama Shakespeare'a i erę wiktorianską aż po teatr współczesny. Oczywiście wszystko w języku angielskim. Po bardzo produktywnie spędzonym przedpołudniu przyszedł czas na relaks. Najpierw wszyscy świetnie bawiliśmy się na lodowisku Icemania, a następnie obejrzeliśmy mocny, a zarazem smutny i skłaniający do refleksji film pt. "Proceder", który oprócz tego, że przedstawia historię opartą na faktach, porusza również kwestię życiowych wyborów i ukazuje problem uzależnienia i jego wpływu na życie człowieka.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1