ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

WOT w RadoryżuW dniach 23-24 listopada w naszej szkole przebywali żołnierze 23 Batalionu Lekkiej Piechoty z Roskoszy. Batalion wchodzi w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad osiemdziesięciu terytorialsów na obiektach naszej szkoły odbywali jedne z obowiązujących ich szkoleń. Szkolenia poza rejonami poligonów i wojskowych placów ćwiczeń to istota formacji obrony terytorialnej. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i Marynarki Wojennej piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP. Stanowią one częścią potencjału obronnego Polski. Misją terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to m.in. przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych i zwalczanie ich oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Natomiast w czasie wojny będą wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią – siłą wiodącą.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1