ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

Resized received 1299182300253678 9244W dniu 20 listopada b.r uczniowie klas pierwszych i drugich realizujący zajęcia w ramach edukacji pożarniczej w naszej szkole uczestniczyli w charakterze obserwatorów w zajęciach organizowanych dla strażaków PSP i osp w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Uczniowie poznali specyfikę zajęć w stacjonarnej komorze dymowej. Mieli również okazję wspinać się na „drabinie bez końca”. Zwiedzili kontenerowy trenażer ratowniczy. Punktem kulminacyjnym pobytu w Ośrodku Szkolenia był pokaz „pożaru domku dla lalek”, będący częścią programu szkolenia strażaków dotyczącego rozwoju pożarów wewnętrznych (CFBT – z ang. Compartment Fire Behaviour Training). Uczniowie odwiedzili strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego jrg nr 4 KM PSP w Lublinie. Przy okazji pobytu w tej jednostce obejrzeli salę edukacyjną „Ognik” dedykowaną do nauki bezpiecznych zachowań dla dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-IV szkoły podstawowej - „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1