ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas 3

proba sprawnosci fizycznej

Kandydaci do Oddziału Przygotowania Wojskowego !!!

W dniu 10 czerwca 2021 roku o godz. 08.30 w naszej szkole zostanie przeprowadzona „Próba Sprawności Fizycznej” obejmująca bieg na 1500 metrów (chłopcy) oraz 800 metrów (dziewczęta), a także tor sprawnościowy (wszyscy kandydaci). Obowiązuje strój sportowy.

Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożą podanie do naszej szkoły o przyjęcie do OPW proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00.

Rodzic/opiekun prawny dodatkowo na miejscu wypełnia oświadczenie o stanie zdrowia kandydata. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.

Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do tej klasy.

obrazlogo OPW 300x300

Za nami pierwszy w tym roku szkolnym wieczór filmowy. Salę gimnastyczną zamieniliśmy dziś na kinową. Zaczęliśmy od filmu "mocnego", ale takiego, który każdy kadet klasy mundurowej powinien choć raz w życiu obejrzeć, czyli "Wołynia" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Scenariusz filmu powstał na kanwie opowiadań Stanisława Srokowskiego oraz wspomnień świadków "rzezi wołyńskiej". Dramat rozgrywa się w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Akcja obejmuje okres sześciu lat, od wiosny 1939 r. do lata 1945 r. i ukazuje trudną i okrutną historię tamtych czasów i wydarzeń. Z pewnością nauczyliśmy się dzięki niemu dziś wiele, a przede wszystkim tego, by doceniać to, że żyjemy w czasach, w których nie musimy przeżywać tak bolesnych doświadczeń na własnej skórze. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w inicjatywie szkolnego samorządu i zapraszamy na kolejny wieczór filmowy, który z pewnością się odbędzie, choć tym razem może z nieco "lżejszym" filmem na ekranie.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1