ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
rekrutacja dolacz do nas 3

proba sprawnosci fizycznej

Kandydaci do Oddziału Przygotowania Wojskowego !!!

W dniu 10 czerwca 2021 roku o godz. 08.30 w naszej szkole zostanie przeprowadzona „Próba Sprawności Fizycznej” obejmująca bieg na 1500 metrów (chłopcy) oraz 800 metrów (dziewczęta), a także tor sprawnościowy (wszyscy kandydaci). Obowiązuje strój sportowy.

Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożą podanie do naszej szkoły o przyjęcie do OPW proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00.

Rodzic/opiekun prawny dodatkowo na miejscu wypełnia oświadczenie o stanie zdrowia kandydata. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.

Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do tej klasy.

obrazlogo OPW 300x300

lekcja z policjantamiW dniu 23 października 2019 roku kadeci z pierwszych klas policyjnych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów sierż. szt. Ewelinę Izdebską i sierż. Piotra Safiańskiego z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Tematem zajęć były zasady odpowiedzialności nieletnich przed Sądem Rodzinnym oraz przejawy demoralizacji. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kogo w polskim prawie nazywamy „nieletnim” oraz za jakie wykroczenia i przestępstwa nieletni odpowiada przed Sądem Rodzinnym. Duże zainteresowanie wzbudziły środki stosowane przez Sąd wobec nieletnich, szczególnie zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje osobę ukaraną nim aż do 21 roku życia. Prowadzący zajęcia policjanci wyjaśnili również, jakie są przejawy demoralizacji nieletnich. Oprócz palenia papierosów, spożywania alkoholu, używania narkotyków, dopalaczy, itp. do przejawów demoralizacji zaliczane są również wagary. Ponadto kadeci poznali programy prewencyjne realizowane przez Policję. Rolą Policji oprócz ścigania przestępców jest zapobieganie łamania prawa poprzez edukację dzieci, młodzieży i dorosłych. Temu właśnie służy praca profilaktyczna Policji.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1