ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

piknik wojskowy w W-wie5 października 2019r. nasza młodzież miała okazję uczestniczyć w największym w Polsce pikniku wojskowym zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Był on „usytuowany” wokół stadionu PGE Narodowego w Warszawie, połączony z Festiwalem Orkiestr w Mundurach - organizowanym w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO. Była to jedyna i niepowtarzalna okazja do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej oraz Policji. Wybrzmiewały melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar, w którego śpiewanie aktywnie się włączaliśmy.
W trakcie imprezy czekało na nas wiele niespodzianek – mogliśmy między innymi obejrzeć „taniec” Rosomaków, prezentację wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i show policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji był także pokaz musztry paradnej, który nasi uczniowie, a szczególnie dowódcy (Magda, Martyna i Mateusz) bacznie obserwowali, by poszczególne elementy wykorzystać następnie w swoich nowych układach.
Nie możemy także nie zaznaczyć faktu, iż wśród żołnierzy, którzy brali udział w pokazie, i z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, był nasz absolwent - Igor, który obecnie służy w Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Udział w wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu Biura do Spraw Proobronnych, za co serdecznie dziękujemy.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1