ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

Próba sprawności fizycznej

test sprawnosciowy

W dniu 31 lipca 2020 roku o godz. 10.00 w szkole zostanie przeprowadzona próba sprawności fizycznej obejmująca bieg na 1000 metrów oraz tor sprawnościowy, badający cechy motoryczne kandydatów do pierwszej klasy wojskowej. Obowiązuje strój sportowy.
Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożyli podanie do naszej szkoły o przyjęcie do klasy wojskowej proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.
Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do klasy wojskowej.

obraz

2019 03 13 dzien narodowego czytania 7 wrzesnia 2019 baner 09 high res7 września 2019 roku odbyła się kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Z  okazji ósmej edycji Kancelaria Prezydenta wybrała 8 nowel z klasyki literatury polskiej. W całej Polsce, a także w środowiskach polonijnych poza granicami kraju , czytano zaproponowane w tym roku lektury:

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka3
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w promowanie czytelnictwa. Uczniowie w klasach i w plenerze czytali fragmenty nowel polskich. Czekamy na Narodowe Czytanie 2020, podczas którego będziemy z przyjemnością na nowo odkrywać  twórczość Juliusza Słowackiego, oddając się lekturze „Balladyny”.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1