ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

obraz

61905318 1278798422289577 6057389366223831040 nMiędzy innymi o tym, że prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc u palących mężczyzn jest 23 razy większe niż u mężczyzn niepalących, każdy wypalony papieros kosztuje palacza 11 minut życia, najszybciej od nikotyny uzależni się nastolatek a statystyczny palacz traci 3,5 godziny dziennie na swój nałóg dowiedzieli się dziś nasi uczniowie.

Nie daj zrobić się w balona! Pod tym hasłem 31 maja w Światowy Dzień bez Papierosa odbyła się w naszej szkole zabawa profilaktyczna. Zadaniem uczniów było udzielanie odpowiedzi na pytania quizowe związane ze szkodliwością palenia papierosów. Pytania ukryte były w balonach, po ich przekłuciu członek klasowej drużyny odczytywał zadanie dla swojej klasy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero w końcowych rundach dwie klasy udzieliły błędnych odpowiedzi. W dogrywce, która polegała na pompowaniu balona aż do jego pęknięcia (sprawdziliśmy tym pojemność płuc kapitanów drużyn) zwyciężyła klasa I LOw i to ona, w nagrodę, razem ze swoją wychowawczynią Panią Wiolettą Tymosz dostała zaproszenie na lody. Dodatkowo spośród uczniów niepalących Pani Dyrektor Marzena Kamińska wylosowała nagrodę specjalną, zdobyły ja Klaudia Niedziółka i Bernadetta Nurzyńska.

 

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1