ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

puchary turniej22 maja 2019r. w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym odbył się I Turniej Proobronny dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich klasy gimnazjów. Turniej zastąpił organizowaną od 14 lat w naszej szkole Gimnazjadę. Była to prezentacja tego, czego na co dzień uczą się nasi kadeci oraz okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów.

Na zaproszenie do udziału w I Turnieju Proobronnym odpowiedziało dziesięć szkół. Każda z nich wystawiała czteroosobową drużynę, w której musiała być co najmniej jedna dziewczyna. Turniejowe zmagania rozpoczął test wiedzy o siłach zbrojnych, policji i straży pożarnej
Po teście przyszedł czas na pozostałe siedem konkurencji. Uczniowie sprawdzali więc swoje umiejętności na strzelnicy, rzucali granatem, podciągali się na drążku, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, przeciągali linę, musieli rozwinąć wąż strażacki oraz zabezpieczyć ślady przestępstwa rozwiązując zagadkę kryminalistyczną.

Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie drużyna z Mysłowa i to ona zajęła I miejsce w turnieju. Tuż za nią uplasowała się ekipa z Wólki Domaszewskiej. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci szkoły z Okrzei.

Puchary dla zwycięzców ufundowali patronujący turniejowi posłowie Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek. Nagrody dla wszystkich uczestników turniejowych zmagań sponsorowało Starostwo Powiatowe. I Turniejowi Proobronnemu patronowało m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1